Kanoistka Fišerová slaví stříbro ve Světovém poháru

Poslední závodní den na Světovém poháru v Markkleebergu přinesl české výpravě medailovou radost. Kanoistce Tereze Fišerové se podařilo navázat na bronzový úspěch z minulého týdne v Troji a v druhém podniku Světového poháru si dojela pro stříbro. Ostatní čeští závodníci se do finále neprobojovali. Martina Satková skončila v semifinále na nepopulární 11. pozici, Vojtěch Heger bral 13. příčku a Václava Chaloupku o elitní desítku připravila padesátivteřinová penalizace. Závod žen ovládla domácí Andrea Herzogová, mezi muži kraloval Francouz Denis Gargaud Chanut.

Stejně jako včera hájila české barvy ve finále pouze jedna loď. Kanoistka Tereza Fišerová postoupila mezi elitní desítku čistou jízdou v čtvrtém nejrychlejším čase. Do finále nastupovala jako sedmá v pořadí, hned za domácí závodníci Andreou Herzogovou, která předvedla famózní jízdu v čase 103,91. Fišerová na ni v průběhu jízdy ztrácela lehce nad vteřinu, na brance 21 však zaznamenala trestnou dvousekundovou penalizaci a se ztrátou +4,35 jí patřilo průběžné druhé místo. Stříbrná příčka jí zůstala i po dojetí tří závodnic, včetně fenomenální Jess Foxové. Ta však těsně před cílem udělala velkou chybu a skončila čtvrtá. Bronz získala Rakušanka Nadine Weratschnigová.

Jízda byla dobrá s malinkými chybičkami – přece jen jsem tu natrénovala hodinu a půl a nečekala jsem nějaký větší úspěch. Ale zároveň jsem věděla, že je trať těžká a že mi to vyhovuje,“ popsala Fišerová. „Vzestupnou tendenci směrem k olympiádě si moc nechci připouštět. Samozřejmě budu doufat, že to bude pokračovat, ale budu spokojená, i když v Tokiu podám takové výkony, jako doposud,“ dodala stříbrná česká reprezentantka.

Martina Satková a Eva Říhová se do desetičlenného finále neprobojovaly, ale i přesto zajely solidní jízdy a vešly se do elitní patnáctky.

Jedenácté místo je vždycky smolné, ale zároveň jsem se oproti Světovému poháru v Troji výrazně posunula a těší mě, že od holek tak daleko nejsem,“ zhodnotila Satková, kterou na 11. příčku odsunul šťouch na 21. bráně. „Přišlo to asi z únavy a špatného nájezdu. Ta jízda sama o sobě nebyla ideální, ale na druhou stranu nejlepší, kterou jsem tady předvedla. Nyní se budu soustředit na mistrovství světa do 23 let a pak zkusím zapracovat na lepších výsledcích do druhé půlky sezony,“ dodala Satková. Čtyři pozice za ní skončila Eva Říhová.

Do finále singlířů se žádná z českých lodí neprobojovala

Tomáš Rak a Václav Chaloupka nastupovali do semifinále mezi prvními a jejich jízdy se vyvíjely velmi dobře. O lepší umístění – v případě Chaloupky dokonce o postup – je připravila 50vteřinová penalizace na 22. bráně.

Čistou jízdu předvedl pouze Vojtěch Heger, ale ani vyvarování se trestným vteřinám jej do finále nedostalo. „Jízda odsýpala tak, jak jsme si řekli s trenérem, vyvíjela se dobře. Před koncem jsem si to začal hlídat, protože spodní pasáž byla dost náročná. Na popud kluků, kteří měli na 22. brance padesátku, jsem se rozhodl pro ‚erku‘, ale začal jsem ji točit moc brzy, a to mě stálo postup,“ okomentoval Heger.

Napínavé finále singlířů nakonec ovládl Francouz Denis Gargaud Chanut, o dvě vteřiny za ním skončil domácí Sideris Tasiadis a třetí příčku i s šesti trestnými vteřinami uhájil Slovinec Benjamin Savšek.

Světový pohár v Marrkleebergu uzavře odpolední klání v extrémním slalomu, kde čeští kajakáři Vít Přindiš a Ondřej Tunka obhajují zlatou a bronzovou medaili ze SP v Troji.

 

Zdroj: Český svaz kanoistů

Foto: Canoephotography.com

YouTube
Share