Jarní počasí láká do Zoo Ostrava tisíce návštěvníků

Během posledního víkendu navštívilo ostravskou zoologickou zahradu více než 7,5 tisíce lidí. Příznivé předjarní počasí ale láká k návštěvě zoo i během všedních dnů. Tento týden převážně obyvatele z okresu Frýdek-Místek, kde běží jarní prázdniny.

 

Lidé mohou v tomto období vidět v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava téměř všechna zvířata, vyjma pouze několika druhů ptáků a lemurů, které ještě pobývají v teplém zázemí.

Těšit se mohou i z celé řady mláďat. Nejvíce jich aktuálně najdou v expozici s domácími zvířaty Na statku. K těm nejmladším patří před týdnem narozené mládě skotského náhorního skotu (sameček) a tři mláďata ovcí domácích – valaška (jeden samec a dvě samice), která přišla na svět během února. Ve stádě koz domácích kamerunských přibyla k vánočním mláďatům další dvě kůzlata. Jsou to dvojčata a narodila se začátkem února.  

 

Kromě pozorování zvířecích obyvatel zoo mohou v době jarních prázdnin lidé zavítat i do výukového centra, které je běžně pro veřejnost uzavřeno. Zde si mohou zájemci prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách. Výukové centrum je otevřeno ve všední dny mezi 12. a 14. hodinou.

Od začátku roku 2022 přišel do Zoo Ostrava rekordní počet návštěvníků – bezmála 47 tisíc.

Od března zoo poskytuje, tak jako i další české zoologické zahrady vstup uprchlíkům z Ukrajiny vstupné za symbolickou 1 korunu. Zatím jich eviduje na pět stovek. Pro rozšíření služeb v ukrajinštině hledá zoo překladatele a tlumočníka. Zoo je zapojena i do pomoci ukrajinským zoo. Naši pomoc potřebují nejen lidé, ale i zvířata. Na speciální podúčet svého sbírkového konta Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ můžou zájemci zaslat libovolnou částku, číslo účtu: 43-6804660247/0100, VS 2022, zpráva pro příjemce „Ukrajina”. Získané peníze pomohou zajistit krmení, veterinární prostředky a další potřebný materiál. Následně pak na obnovu poničených areálů

Zoo Ostrava podporuje Ukrajinu a ukrajinský národ

 

Foto: Monika Vlčková