Grand prix Kataru – mnoho výměn pneumatik a havárie Hamiltona

Tuto velkou cenu ovlivnila nutnost měnit pneumatiky po devatenácti kolech . Tedy spíše po méně jelikož se jednalo o opotřebení sad pneumatik. Celý závod tak byl tímto ovlivněn a také havírii mercedesů v první zatáčce. Lewis Hamilton pak musel odstoupit.

Start závodu

Taktika byla u jezdců různá co se jednalo o pneumatiky a také boj o pozice. Nejlepší start měl na červené sadě pneu Lewis Hamilton a už po vnějšku předjížděl George Russella když se jezdci srazili a Lewisovi uletělo zadní kolo. Vyjel safety car a Gerorge musel do boxů a začal závod z posledního mista.

Ostatní jezdci start závodu zvládli a tak se po ukončení SC začalo závodit. nesmíme zapomenout , že Sainz do závodu nenastoupil.

Průběh závodu

Díky nutnosti výměny pneumatik po odjetých 19 kolech na uvedené sadě a tak kromě Russella byli všichni 3x v boxech . On jediný 4x. Byl to takový chaos bez velkého napětí a trochu to připomínalo trénink. Ano mnoho předjíždění bylo vidět , ano mnoho penalizacích za porušení traťových limitů bylo uděleno , ale napětí v čele celkem žádné . Max Verstappen s přehledem zvítězil a oba Mclareny dojeli na stupních vítězů Nebýt kolize mercedesů zřejmě tam byly ony.

Myslím , že jsme vyděli takový test mechaniků a traťových komisařů. Počítejme 20x3x2 – 120 zastávek v boxech . A penalizací mnoho –  – 3xPerez ,2x Stroll , 2xGasly , Albon.

Ještě jedna věc se stala a to odstoupení Sargenta pro zdravotní indispozici.A vyjádření týmu Williams Racing  :

Po Loganově odchodu z Grand Prix byl vyšetřen a propuštěn lékařským týmem na místě poté, co trpěl intenzivní dehydratací během závodu, oslabený příznaky podobnými chřipce na začátku týdne.