NC 47 Mick Schumacher Haas Ferrari 8 DNF 0

* Provisional results. Note –

• Hamilton scored an additional point for setting the fastest lap of the race.
  • Tsunoda received a five-second time penalty for causing a collision.
  • Verstappen received a five-second time penalty for leaving the track and gaining an advantage.

Velká cena Saúdské Arábie – nedělní závod

Start závodu

Oba Mercedesy byly v první řadě a dobře odstartovaly. Na Maxe Verstappena zaútočil  Charles Leclers, přitom se málem dostal do kolize se Sergio Perezem.  Sergio Perez se potom pokoušel dostat před Charlese Leclerca. Ve druhém kole došlo k incidentu mezi Lance Strollem a Georgem Russelem  .  Lance Stroll předjel George Russela mimo trať.  Incident nebyl vyšetřován.

Po startu

Carlos Sainz ve čtvrtém kole postoupil ze 14. místa na 12. místo, když po vnější straně předjel Yuki Tsunodu. V 6. kole Fernando Alonso vyjel mimo trať. V 7. kole Lando Norris objížděl Sergia Pereze. V 7. kole Antonio Giovinazzi předjel Fernanda Alonsa.  V 8. kole předjel Fernanda Alonsa Carlos Sainz. V 9. kole proběhl souboj o 12. místo mezi Fernandem Alonsem a Yuki Tsunodou.

Výjezd safety caru

V 10. kole narazil Mick Schuhmacher do bariéry a odstoupil ze závodu a na trať vyjel safety car. Situace využil Lewis Hamilton a zajel do depa k výměně pneumatik. K výměně pneumatik zajel i Sergio Perez a Lando Norris. Následovala červená vlajka, protože bylo třeba opravit bariéru.

Restart závodu z pevných pozic

Po přerušení závodu si Max Verstappen nechal vyměnit pneumatiky a po restartu startoval z prvního místa. Dobře odstartoval Lewis Hamilton, proběhl tvrdý souboj mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem a Max předjel Lewise Hamiltona mimo trať, situace využil Esteban Ocon, který  mezi nimi proklouzl.

Další pozastavení závodu

Došlo k hromadné havárii v důsledku které ukončili závod  Sergio Perez,  který po kontaktu s Charlesem Leclercem se roztočil a narazil do zdi, také Nikita Mazepin, který po kolizi s George Russelem  skončil ve zdi. Závod byl krátce po restartu přerušen. Ředitelství závodu za výhodu získanou při předjetí Lewise Hamiltona mimo trať nabídlo posun v pozici na startu za Lewise Hamiltona z P3 místo potencionální penalizace.

Druhý restart závodu

Na začátku 18. kola restart z pevných pozic . Esteban Ocon  startoval z P1. Max zatočil na Estebana Ocona a po vnitřku překonal Lewise Hamiltona, který měl kontakt s Estebanem Oconem,  dostal se na první místo a vytlačil Estebana Ocon mimo trať. Lewis Hamilton předjel Estebana Ocona. Ve 20. kole Valtteri Bottas dojížděl Daniela Ricciarda. Lewis Hamilton pronásledoval Maxe Verstappena. Ve 23. kole došlo ke kontaktu mezi Yuki Tsunodou a Sebastianem Vettelem a byl aktivován virtuální safety car. Za nimi proběhl souboj mezi týmovými kolegy Ferrari Charlesem Leclecem a Carlosem Sainzem. Ve 24. kole byl ukončen virtuální safety car. Yuki Tsunoda se dokázal vrátit do závodu, ale propadl se na poslední místo.

Souboj mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Vestappenem

Nadále jsme sledovali napínavý souboj mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem. V 25. kole se roztočil Fernando Alonso a propadl se za Nicolase Latiffiho. Yuki Tsunoda byl penalizován 5 sec za způsobení kolize se Sebastianem Vettelem. Do kontaktu se dostal Sebastian Vettel s Kimi Räikkonenem  a byl aktivován virtuální safety car. Dále jsme sledovali únikovou jízdu Maxe Verstappena. Ve 29. kole byl aktivován další virtuální safety car pro úlomky na trati. Ve 33. kole byl ukončen virtuální safety car. Ve 34. kole předjel Fernando Alonso Sebastiana Vettela.

15 kol před koncem závodu

Ve 36. kole byl opět aktivován virtuální safety car pro úlomky z vozů na trati. Po ukončení režimu virtuálního safety caru v 37. kole těsný souboj mezi Lewisem Hamiltonem, kdy se Lewis Hamilton snažil Maxe Verstappena předjet po vnějšku, ale Max ztratil kontrolu nad autem a vyklouzal mimo trať, vzápětí došlo ke kontakt mezi oběma vozy, kdy Max Verstappen zpomalil  ve snaze přenechat Lewisovi pozici, ale Lewis neměl informaci, že ho Max bude pouštět  a narazil do  něho  a poškodil si přední spojler. Valtteri Bottas předjel ve 39.kole Daniela Ricciarda. Max Verstappen pustil Lewise před sebe, ale vzápětí si vzal pozici zpět.  Max Verstappen byl penalizován 5. sekundami za to že získal výhodu a zkrátil si cestu při předjetí Lewise Hamiltona. Sportovní komisaři budou po závodu řešit jejich vzájemnou kolizi. Lewis Hamilton Maxe Verstappena předjel. Ve 46. kole Sebastian Vettel odstoupil ze závodu. V 48. kole útočil Valtteri Bottas na Estebana Ocona.

Závěr závodu

Lewis Hamilton projel cílovou páskou jako první, Max Verstappen dojel za ním druhém místě a téměř na cílové čáře předjel Valtteri Bottas Estebana Ocona a dojel na třetím místě.

Po závodě

Verstappen dostal další 10 sekundovou penalizaci za kolizi s Hamiltonem v 37. kole v GP Saúdské Arábie