FIRE DRAGON – unikátní simulace požáru: 120 dobrovolných hasičů z jihu Čech získalo osvědčení za zvládnutí ohně ve sklepě, obýváku či na schodišti

Sto dvacet dobrovolných hasičů z jihu Čech získalo osvědčení o absolvování výcviku na likvidaci ohně v uzavřených prostorech. Unikátní simulace požáru ve sklepní kóji, obývacím pokoji a na schodišti v obytném domě byla provedena ve speciálně upraveném mobilním výcvikovém kontejneru FIRE DRAGON 7000. Výcvik se konal od čtvrtka 31. března do neděle 3. dubna v areálu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

O unikátní možnost, aby si mohli dobrovolní hasiči vyzkoušet takovýto zásah nanečisto, se zasloužil Jihočeský kraj, který se na akci podílel částkou 363 000 korun.

Ve spolupráci s německou společností Dräger, která tyto speciální kontejnery vyrábí.

Likvidace ohně v uzavřených prostorech patří k nejnáročnějším zásahům, které musejí hasiči absolvovat.

„Myšlenka na zorganizování cvičení FIRE DRAGON se zrodila na našem krajském oddělení krizového řízení. Dobrovolní hasiči si tu mohli vyzkoušet situaci, se kterou se relativně málokdy potkávají. Hašení uvnitř objektů je opravdu velmi nebezpečné, neboť se zde oheň chová jinak, než v otevřeném prostoru. Chci proto všem našim dobrákům poděkovat, že tuto, doslova zkoušku ohněm, zvládli. A i díky tomu se my, Jihočeši, v případě podobných událostí a ohrožení můžeme cítit zase o něco bezpečněji,“ vyzdvihl význam akce hejtman Martin Kuba.

Podobným výcvikem na likvidaci požáru v uzavřených prostorech pravidelně procházejí i profesionální sbory Hasičského záchranného sboru České republiky.