Dýně pro Zoo Ostrava

 Sezóna dýní je v plném proudu, a proto se ostravská zoologická zahrada opět obrací na zahrádkáře a pěstitele, kterým se urodilo nebývalé množství těchto plodů. Pokud nevíte co s nimi, zoo ráda Vaše přebytky přijme. Dýně poslouží k výzdobě areálu podzimní zoo, ale zejména jako krmivo pro zvířata. Pochutnají si na nich prasata, medvědi, hroši a další zvířata.

 

První listopadovou sobotu, tj. 5. listopadu 2022, se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween spojené s dlabáním dýní.

Obracíme se proto na zahrádkáře a pěstitele zeleniny, kterým se letos urodil nadbytek dýní, zdali by nám své přebytky nevěnovali. Dýně budou využity nejen na akci, ale také jako krmivo pro řadu chovaných zvířat, pro které jsou tyto plody zajímavým zpestřením jídelníčku i velkou pochoutkou. Patří k nim například prasata, medvědi, některé druhy opic, dikobrazi nebo hroši. Děkujeme!

 

 

Kromě dýní přijímá Zoo Ostrava i další podzimní plody – šípky, jeřabiny a žaludy. V tomto případě se mohou zájemci zapojit do soutěže Šípkový podzim.

Zoo Ostrava vyhlašuje sběračskou soutěž Šípkový podzim

Mangusty trpasličí_foto M.Vlčková

Děkujeme za všechny přinesené plody!

Foto : autoři Monika Vlčková (foto) a Enrico Gombala (video).