Dlouho očekávané sloučení kmenů je tady! Radka Jack před odchodem z ostrova vydíral

Voyo včera večer uvedl 23. epizodu show Survivor Česko & Slovensko. V minulém díle opustil ostrov Jack, kterého ve vyřazovacím duelu přehrál jeho spojenec Radek. Ten se po návratu do kempu svěřuje soukmenovcům s tím, že ho Jack měl před duelem prosit, aby duel vzdal v jeho prospěch. Když mu Radek odmítl vyhovět, Jack reagoval, že zváží jejich společné kamarádství.

Radka chování jeho spojence zklamalo a považuje jej za vydírání.

Soutěžící už netrpělivě vyhlížejí sloučení kmenů. Ještě před ním, jsou jim ale doručeny pergameny s otázkami vztahujícími se k jejich spoluhráčům. Pirát se svěřuje s příběhem o svém těžkém dětství a životě s násilnickým otcem alkoholikem, který tyranizoval celou rodinu. Říká, že v jednom okamžiku byl rozhodnutý bránit matku před otcem s nožem v ruce.

Nakonec k tomu ale nenašel odvahu.

Komplikované dětství mělo následně mělo vliv i na jeho chování v pubertě, kdy se projevoval jako cholerik a vyhledával konflikty a a částečně předurčilo i jeho kariéru bojovníka MMA. 57. den pobytu na ostrově dostávají soutěžící zprávu, že přichází na řadu dlouho očekávané sloučení kmenů. Dobrodruzi si po dvou měsících mohou konečně dopřát sprchu a obléknout si čisté oblečení, ve kterém vyrazí na společnou párty oslavit sjednocení pod žlutou vlajkou nového kmene Taínos, jehož název odkazuje na původní obyvatele Dominikánské republiky. Na párty se naplno rozjíždí zábava, zároveň se začíná taktizovat a diskutují se možná nová spojenectví. Poté už dobrodruhy zve Ondřej Novotný na hostinu po sloučení, kde si soutěžící oblékají nové šátky kmene Taínos. Ještě během hostiny ale přichází nečekané překvapení, které mnohé soutěžící pořádně zaskočí.