Další zlepšení v Lovosicích, na řadu přichází nádražní budova

Stavební ruch ve stanici Lovosice neutichne ani v příštím roce. Na právě probíhající modernizaci nástupišť zde naváže celková rekonstrukce nádražní budovy. Dojde k zateplení obvodového pláště i střech, což spolu s dalšími úpravami přinese snížení provozních nákladů. Správa železnic nyní vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele stavby, předpokládaná hodnota zakázky dosahuje 175 milionů korun. Samotné práce by měly začít na jaře příštího roku.

Současná nádražní budova v Lovosicích byla postavena v roce 1968 v rámci přestavby celé stanice. Zajímavou stavbu s vestibulem kolmo ke kolejím navrhl známý architekt Josef Danda. Nyní projde celkovou rekonstrukcí, která ale zachová její původní ráz.  

Plánované úpravy

Stavbaři provedou úpravy vnitřních dispozic tak, aby se zlepšila funkčnost veřejných prostor. Zateplením projde jak obvodový plášť, tak i střechy. Další úsporu provozních nákladů přinese rekonstrukce zdroje vytápění, rozvodných sítí a elektroinstalací. U budovy pak vznikne parkoviště a místa pro jízdní kola.   

Správa železnic už získala stavební povolení, nyní vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele. Realizace prací se předpokládá od dubna příštího roku do srpna 2025.