CoroVent získal povolení k provozu jako nouzový ventilátor pro pacienty s COVID-19

České vysoké učení technické v Praze obdrželo informaci, že plicní ventilátor CoroVent, vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a vyráběný firmou MICo Medical, získal povolení k prodeji a použití jako zdravotnický prostředek od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Na evropské certifikaci se stále pracuje. V současné době je k dispozici 182 kusů vyrobených ventilátorů, které byly financovány ze sbírky občanů a firem a jsou nyní v majetku ČVUT. Ty budou distribuovány firmou MICo Medical zdarma okamžitě včetně zaškolení, které zajišťuje tým prof. Karla Roubíka z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, který CoroVent vyvinul ve spolupráci s iniciativou COVID19 CZ na jaře letošního roku.

Nyní jsme ve fázi druhé vlny této pandemie a na základě informací z nemocnic, které si podaly žádost o CoroVent, jich je potřeba celkem 650 kusů. Chybí tedy asi 450 ks ventilátorů, které potřebují především v menších nemocnicích.

 

„Chtěli bychom poprosit firmy, které by měly zájem pomoci českým nemocnicím, aby přispěly jakoukoliv částkou na úhradu tohoto ventilátoru. Chceme jednat i s hejtmany a dalšími zřizovateli nemocnic, kteří si o CoroVent požádali ohledně získání financí na jejich úhradu,“ uvedl rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček a doplnil: „Je to skvělá zpráva a jsem rád, že se povolení použít náš ventilátor CoroVent podařilo získat i v České republice.“

 

Snížená cena jednoho kusu ventilátoru pro tuto záchrannou akci je 200 000 Kč bez DPH. Jedná se o nejlevnější ventilátor na trhu. Nepotřebuje tak náročnou obsluhu jako klasický ventilátor.

 

Případní dárci se mohou obrátit na kancléřku ČVUT Ing. Lucii Orgoníkovou na e-mail: lucie.orgonikova@cvut.cz

 

Pokud Vaše nemocnice disponuje anesteziologicko-resuscitačním oddělením se zkušeností s invazivní plicní ventilací a máte potřebu získat další ventilátory, registrujte se, prosím, na této webové stránce

YouTube
Share