CISO bude mít výstavu k 15. výročí založení centra v DOV ve vstupním prostoru Světa techniky

CISO bude mít výstavu k 15. výročí založení našeho centra. Bude se konat od 10.9. 20212 do 31.12. 2021 v DOV ve vstupním prostoru Světa techniky . Dne 9.9. ve 13,30 se koná vernisáž pro zvané. Výstava se měla konat již loni,ale z důvodu pandemie se to muselo přesunout na letošní rok.

Nad výstavou převzali záštitu hejtman Moravskoslezského kraje Prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., náměstkyně primátora Mgr. Andrea Hoffmannová, PhD. a předseda ČUS JUDr. Miroslav Jansta.

CISO za podpory Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy vytváří nádstavbu tréninkové činnosti pro talentované sportovce – reprezentanty, účastníky OH, MS, ME, EYOF, YOG, Světové univerziády.
CISO spolupracuje se sportovními lékaři, fyzioterapeuty, maséry, sportovními psychology, mentálními kouči, regeneračními zařízeními a pracovišti. Zajišťuje a hradí jejich podporu sportovcům.
CISO poskytuje podporu na výcvikové tábory a soutěže.
CISO poskytuje metodickou podporu trenérům, podporuje další vzdělávání a rozvoj trenérů.
CISO podporuje slaďování vzdělávání a sportovní přípravy. Spolupracuje se Sportovním gymnáziem Dany a Emily Zátopkových, VŠB-TU a Ostravskou univerzitou. Poskytuje stipendia studentům VŠ.


2021


V roce 2021 bylo v CISO zařazeno 72 sportovců, o které pečovalo 56 trenérů.

 • Čtvrtkařka Barbora Malíková vybojovala v Tallinu na ME do 23 let stříbrnou medaili na 400 metrů a následně získala ve štafetě na 4×400 m zlatou medaili.

 • Zápasnice CISO Anna Michalcová získala na MEJ v zápase bronzovou medaili.

 • Střelkyně CISO Sára Karasová vybojovala na MEJ bronzovou medaili v soutěži družstev a v individuálním startu 5. místo.

 • Handicapovaná atletka Miroslava Obrová se stala mistryní Evropy ve vrhu koulí výkonem 7,06 m.

 • Vzpěračka Vendula Šafratová vybojovala na ME „U17“ bronzovou medaili v trhu výkonem 77 kg.

 • Vzpěrač Alexander Džobák vybojoval na ME „U 17“ titul mistra Evropy v nadhozu, v trhu a ve dvojboji získal 2x bronzovou medaili, v nadhozu a ve dvojboji navíc v českých rekordech 103 kg, resp. 182 kg.

 • Na MS neslyšících atletů vytvořil Michal Stanovský český rekord na 10 000 metrů výkonem 32:08,12. Je českým rekordmanem v disciplínách od 5 000 metrů, přes půlmaraton až po maraton.

  Vzpěrač František Polák vybojoval na ME ve vzpírání dospělých v Moskvě skvělé 9. místo a vytvořil 6 českých juniorských i seniorských rekordů, v nadhozu výkonem 107 kg a ve dvojboji 224 kg.

 • Vzpěračka CISO Vendula Šafratová vytvořila 8 českých rekordů, z toho i v ženské kategorii. Ve váhové kategorii do 55 kg to bylo v trhu 70 kg, v nadhozu 84 kg a ve dvojboji 154 kg. Ve váhové kategorii do 59 kg v trhu výkonem 77 kg.

 • Lukostřelkyně CISO Klára Grapová vytvořila v soutěži družstev žen český rekord výkonem 1 883 bodů.

 • Střelec Jan Vildomec vytvořil český juniorský rekord ve standartní pistoli výsledkem 574 bodů.  Mezi nominovanými na Olympijské hry v Tokiu byly také 2 sportovkyně CISO – atletky juniorská mistryně světa i Evropy, zlatá z YOG , čtvrtkařka Barbora Malíková a druhou je Simona Vrzalová, která v Tokiu startovala v běhu na 1 500 m.Jsme moc rádi, že byli na OH v Tokiu 2021 nominováni také odchovanci CISO, kteří vyzráli v reprezentanty olympioniky, a že jsme mohli být u jejich začátků a podpořit je v jejich sportovním růstu a výkonnosti (oštěpařka Nikol Ogrodníková, čtvrtkař Pavel Maslák, stolní tenisté Pavel Širůček, Lubomír Jančařík a střelec Jiří Přívratský).

 

CISO