Čeští veslařští junioři vezou z Mnichova titul mistrů Evropy a tři další medaile

Veleúspěšný rok českých párovek pokračuje! Na mistrovství Evropy juniorů uspěla v dnešním finále párová čtyřka chlapců a napodobila své starší kolegy, kteří v kategorii U23 vybojovali evropský titul před měsícem. musela dnes nejprve zvládnout ranní semifinále. Svěřenci Pavla Knoba čtveřice Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr zvítězili a stali se juniorskými mistry Evropy.

Finále projeli bronzoví medailisté ze srpnového mistrovství světa s obrovským přehledem. Nenechali se zaskočit rychlým startem Němců a vývoj závodu otočili ve svůj prospěch v závěru první pětistovky. Na všech mezičasech se drželi na prvním místě a postupně si na druhé Bělorusko vypracovali téměř 3 s náskok. Svoji pozici mladí čeští veslaři udrželi až do cíle a zaslouženě se mohou radovat z titulu mistrů Evropy. „V semifinále jsme pošetřili a dneska nám to ve finále vyšlo! Jeli jsme přesně, jak jsme chtěli,“ pochvaloval si po závodě perfektní jízdu strok posádky Adam Šnajdr, který si stejně jako Jiří Ingr může zlatou medaili pověsit k bronzové z loňského ME juniorů.

Tři druhá místa

Během dvou dnů přinesly stříbrné medaile Jakubu Sprinzlovi s Ondřejem Pecivalem. Už v rozjížďce i v dnešním semifinále dojel sedmý dvojskif z MSJ na druhých místech. Stejný výsledek zopakovali kluci k velké radosti také ve finále, kdy nestačili jen na vítězné Poláky, kteří české dvojici sebrali titul pár desítek metrů před cílem. Polovina medailí putuje do Tábora, jelikož v párovce seděli dva a ve dvojskifu jeden veslař klubu VK Jordán.

Bronzové medaile

Sestava Jakub Vančura, Matěj Lohnický, Samuel Krejčíř, Matyáš Rychnovský a kormidelník Filip Lukošík celý závod útočila na stříbrné medaile. Druhé Rusy se ale předjet nepodařilo.  Bronzovou medaili si po závodě mohly na krk pověsit také juniorky na osmiveslici. Evropský cenný kov tak přidaly ke dvěma zlatům z Coupe de la Jeunesse, na kterém startovaly až na jednu výjimku v totožné sestavě. Dnešní finále začala posádka Anna Drnková, Karolína Novotná, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Ester Hajnovičová, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a Lucie Vyhnalová na kormidle trochu pomaleji a prvním mezičasem projela na 5. pozici. Postupně se však propracovala až na třetí místo a bronzový stupínek děvčata uhájila před lodí Itálie o 1,22 s.

Umístění těsně pod podiem

Ve finále se představily další tři naše posádky. Osmiveslici juniorů Filip Snášel, Tomáš Panchártek, Jan Tichý, Martin Sedlák, Hugo Růřička, Jiří Oppitz, Tomáš Gajdušek, Martin Vakoč a Barbora Zelenková na kormidle unikla medaile o 2,25 s, které ztratila na bronzovou domácí posádku. Také párová čtyřka děvčat Ema Starostová, Veronika Zámostná, Eliška Švejdová, Kristýna Macková dojela na smolném čtvrtém místě. Skifařka Tereza Vlčková po vysilujícím semifinále už v odpoledním boji o medaile svým soupeřkám nestačila a dojela si pro krásné šesté místo v Evropě.

 

Zdroj: veslo.cz

Foto: Detlev Seyb /Meinruderbild.de