Atlet roku 2020 bude jinak a on line

Slavnostní galavečer se v roce 2020 stane výjimečným. Letošní ročník galavečera Atlet roku 2020 neproběhne v tradičním formátu jako anketa s následným slavnostním vyhlášením, ale je koncipován jako slavnostní večer určený největším českým atletickým hvězdám za posledních padesát let minulosti i současnosti.

Atlet roku bude jiný.

Atletickou sezónu 2020 výrazně poznamenala koronavirová krize. Závodníci tak přišli o halový světový šampionát v Nankingu, olympijské hry v Tokiu i mistrovství Evropy v Paříži. První dva podniky byly posunuty na rok 2021 a ten třetí byl dokonce zrušen úplně. Jediným vrcholem tak bylo mistrovství světa v půlmaratonu, které v říjnu hostila polská Gdyně. Také z tohoto důvodu se letošní ročník Atleta roku nekoná jako anketa, která každoročně vyvrcholila při slavnostním galavečeru, kde se vyhlašuje deset nejlepších atletů a další tři kategorie trenér, junior a objev roku.

foto : Iva ROHÁČKOVÁ

Letošní Atlet roku bude jiný. Věnuje se nejlepším českým atletům současnosti i minulosti. Budeme vzpomínat na největší úspěchy našich reprezentantů za posledních 50 let. Právě Evropská atletika totiž letos slaví jubilejní 50. výročí svého vzniku. Ohlédneme se za letošní nestandardní sezonou a následně si připomeneme jedinečná vystoupení Heleny Fibingerové, Jarmily Kratochvílové, Jana Železného, Romana Šebrleho, Barbory Špotákové, Tomáše Dvořáka, Zuzany Hejnové, Pavla Masláka a dalších, kteří v uplynulém půlstoletí překonávali světové rekordy a vozili medaile z olympijských her, světových a evropských šampionátů.

Atlet roku nebude konat v přímém přenosu

Na podiu se sejdou dvojice Zuzana Hejnová a Pavel Maslák, Lada Vondrová a Jarmila Kratochvílová, Tomáš Staněk a Helena Fibingerová, Tomáš Dvořák a Roman Šebrle či Jan Železný a Barbora Špotáková.

Pořadem bude již tradičně provázet Aleš Háma. Hudebními hosty jsou pak Olga Lounová, Anna K., Jelen, Slza, Sebastian a další. S ohledem na epidemiologickou situaci v České republice se Atlet roku nebude konat v přímém přenosu, ale bude předtočen.

zdroj : www.atletika.cz

Anotace na České televizi

Oslavíme ty nejlepší výkony a rekordy našich atletických hvězd, jež se za posledních padesát let, od vzniku Evropské atletiky, staly legendami. Vedle sebe tak stanou J. Železný, J. Kratochvílová, H. Fibingerová, B. Špotáková, Z. Hejnová a další. Uvádí A. Háma. Režie P. Soukup

 

Atlet roku 2020 na České televizi