Arnošt Petráček zvítězil za rok 2022 v Cenách Českého paralympijského výboru.

Jedenatřicetiletý plavec se loni stal mistrem světa na 50 metrů znak a v téže disciplíně přidal také triumf na Světovém poháru v Berlíně. Díky tomu nechal v anketě za sebou posledního vítěze, lukostřelce Davida Drahonínského, který vyhrál mistrovství Evropy a byl třetí na světovém šampionátu. Výsledky byly vyhlášeny na dnešním galavečeru v Praze.

Vedle změny názvu se také zúžil počet oceněných.

Místo dřívějších deseti se v hlavní kategorii vyhlašovala jen sedmička. Za Petráčkem a Drahonínským v ní skončil na třetím místě Adam Peška, jenž úspěšně soutěží v boccii. Paralympijský šampion z Tokia 2021 loni získal bronz na mistrovství světa.