Třetí závod ARS – Procházku ani Nwelatiho Vlk nedohonil.

Třetím závodem ARS pokračovala v sobotu 15. ledna 2022  na autodromu v Sosnové Autodrom Rally Série.

Třetí závod Autodrom Rally Série

Tentokrát byla trať pouze mokrá, ale i tak nebyla nouze o smyky a nehody. V tréninku byl nejrychlejší Jan Procházka (Subaru Impreza) před Lukášem Krupičkou (Peugeot 208 R2) a Dominikem Nwelati (Opel Adam R2), který se dokonce po první sérii dostal do celkového vedení. Po druhé sérii už ale vedl se svým silným Subaru Jan Procházka a ve třetí sérii svůj náskok ještě o něco navýšil. Druhé místo absolutně a první ve dvoukolkách vybojoval Dominik Nwelati, na třetí místo se postupně prokousal Lukáš Vlk (Mitsubishi Lancer). Druhé místo ve dvoukolkách nakonec o pouhých 7 setin sekundy vybojoval Michal Suk (Ford Focus) před Lukášem Krupičkou. Platnost přísloví že něco půjčit je stejné, jako to zahodit potvrdil Vladimír Hanzl, který půjčil svého krásného Focuse svému synovi a ten ho v nejrychlejší zatáčce zahodil tak, že ho musel naložit Pepa Semerád se svou odtahovkou.

Nejmladších účastníků se tentokrát sešlo 7 a nejrychlejší z nich byla Eliška Slavíková (Škoda Fabia), která skončila v absolutním pořadí na skvělém 20. místě. Druhým juniorem byl Václav Tůma (VW Lupo) před Patrikem Kdérem (Škoda 120). Eliška byla zároveň i nejúspěšnější závodnicí BobrCupu, druhá skončila Nikola Halousková (Škoda Felicia) a třetí byla Pavlína Krysličková (Mitsubishi Lancer).

V absolutním pořadí vede po třetím závodě stabilně jedoucí Dominik Nwelati před Michalem Novým (Subaru Impreza) a vítězem třetího závodu Janem Procházkou. Ve dvoukolkách je druhý Jan Strnad (Mazda MX-5), třetí pak Ladislav Hlava (VW Golf).

Výsledky v jednotlivých třídách, stejně jako průběžné pořadí po dvou odjetých závodech se dočtete na webu www.autoklubbohemiasport.cz.

Čtvrtý závod Autodrom Rally Série

Čtvrtý závod Autodrom Rally Série je naplánován na sobotu 12. února 2022 . Snad se stejně jako na každém závodě najdou další odvážní, kteří si přijedou své řidičské schopnosti poměřit s ostatními, nebo třeba jen zjistí, zda jsou rychlejší, než soused se kterým se hecují u piva.