Test: Tiskárna HP Smart tank 580

Do naší redakce jsme dostali k otestování tiskárnu HP Smart tank 580. V současné době, kdy se snažíme co nejvíce šetřit na nákladech tisku a zároveň se chovat přívětivě k naší planetě je tiskárna HP Smart tank 580 zástupcem této nové cesty inkoustového tisku bez nutnosti výměny cartridgí.

První dojmy

Z naší dřívější zkušenosti s inkoustovými tiskárnami od výrobce HP jsme očekávali instalaci cartridgí jsme byli překvapeni, že u tohoto modelu je tomu již jinak. Současně s dodávkou tiskárny dostanete lahvičky obsahující inkoust, které naplníte do tanků a po doplnění všech barev se tiskárna aktivuje. To byl jeden z velkých rozdílů oproti předchozím modelům, které jsou stále u řady zákazníků v domácnostech i v kancelářích.

 

Tiskárna HP Smart Tank 580

 

 

Instalace a testování.

Tiskárna HP Smart tank 580 je určena převážně pro domácí tisk, a tak jsou zde možnosti instalace přes klasický kabel, nebo WiFi. My jsme při testování využili obě možnosti, protože při zapojení do WiFi sítě je možné tisknout ze vzdáleného zařízení při využití aplikace HP Smart. To poté rozšiřuje možnosti využívání tiskárny  k tisku z dnes s oblibou používaných mobilních zařízení. Jednoduše nastavujeme v systému tuto tiskárnu jako výchozí a pak již všechny programy automaticky tuto tiskárnu využívají.

Tiskneme, skenujeme, kopírujeme

Přestože se jedná o jednoduchou domácí tiskárnu, můžeme ji během práce využívat k vícero činnostem, a to skenování i kopírování. Jedna věc, kterou jsme trochu postrádali, je automatický oboustranný tisk. Je možné využít tuto funkci s nutným otáčením stránek uživatelem.

Tisk dokumentů i fotografií odpovídá kvalitě zařízení a uspokojí každou domácnost, která si chce uchovat dokumenty či fotografie z dovolené. Významnou výhodou je velký objem tiskových tanků. Při našem testu jsme si také všimli situace, kdy po delší nečinnosti tiskárny je třeba vyčkat, než se z tanků naplní inkoustem tisková hlava. Jedná se v řádně o několik vteřin navíc. Svými rozměry – malá domácí tiskárna – nezabere na pracovním stole příliš místa a dokážeme s ní vytisknout vše, co nás napadne.

Závěrem

Řadu let se zdálo, že inkoustové tiskárny budou brzy nahrazeny jinou, ekonomičtější technologií, jako např. byly tiskárny s voskovými náplněmi, ale opak je pravdou. Díky současné možnosti doplňování inkoustu pomocí tanků, jako je tomu u modelu HP Smart tank 580, odpadá dlouhodobá starost o nákup cartridgí a výrobcem dedikovaný počet vytištěných stránek: černý inkoust až na 18 000 a barevný na 8 000 stran, je ohromující. Musíme tedy konstatovat, že za málo peněz dostaneme hodně muziky – tisku. Skutečně za léta inkoustového tisku, kdy v určitém čase byly tyto tiskárny „držáky na cartridge“, které se musely neustále vyměňovat a náklady stoupaly, je toto stup od tohoto výrobce do nové éry inkoustového tisku a vřele můžeme tuto tiskárnu doporučit pro domácí tisk i případně do malých firem.

 

 

 

Více informací naleznete ZDE