Test: Tiskárna Epson Workforce Pro WF-C4810

Do naší redakce jsme dostali k testu tiskárnu Epson Workforce PRO WF-C4810 která v sobě dokonce zahrnuje i fax. Jedná se o tiskárnu určenou pro malé a střední firmy.

Rozbalení a instalace

Tiskárna Epson Workforce PRO WF-C4810, na rozdíl od ostatních, které jsme testovali v posledních měsících neobsahuje tanky na inkoust, ale klasické inkoustové cartridge. Jejich výměna je jednoduchá a při první instalaci vás tím provede sama tiskárna a stejně tak při výměně a doplňování. Tato tiskárna již při rozbalení ukazuje svou profesionální tvář, a to díky tomu, že má dva samostatné oddělené zásobníky na papír a stejně tak možnost využít scanování s horním podavačem papíru. V neposlední řadě nás překvapil a potěšil velký ovládací dotykový displej.

Instalace zařízení proběhla rychle a jednoduše, a tak celá tiskárna byla připravena pro náš test. Jedinou část, kterou jsme nemohli podrobit testování byla část faxová. Díky tomu, že výrobce ještě do několika modelů tuto službu instaluje je jasné, že ve světě je stále využívána.

Tiskárna Epson Workforce PRO WF-C4810

Testujeme

Během našich testů tiskáren se vždy snažíme v první části testu co nejméně se zabývat nastavením tiskárny, ale co nejrychleji ji implementovat do naší redakce tak, aby se stala nedílnou součástí bez větších problémů.  Poté co prověříme tiskárnu v klasickém redakčním rytmu, přichází další část, a to podrobné seznámení se s vlastnostmi, které rozšiřují možnosti naší redakční práce. Tedy pro klasickou práci tato tiskárna obstála naprosto v pohodě a bez větších problémů nahradila naše stávající zařízení.

Další stupeň testu přichází v okamžiku, kdy objevujeme další funkce a možnosti, jak co nejvíce efektivně využít tento typ tiskárny. Zde se nám velmi líbila možnost oddělených zásobníků, kdy v prvním máme standardní papír a do druhého si můžeme například vložit fotografický papír či papír pro tisk samolepících etiket.  Také nás velmi potěšila možnost využívat tiskárnu, aniž by bylo nutné zapínat počítač, protože na displeji můžeme řadu funkcí nastavit a využít. Využili jsme možnost okamžitého tisku fotografií z paměťového USB zařízení. Další možností bylo kopírování dokumentů, a to i ve větším množství při využití horního podavače scaneru. Samozřejmostí je možnost propojení tiskárny do Epson Smart Panelu, kdy můžeme využívat tisku prostřednictvím mobilního zařízení. Současně pomocí této aplikace můžeme sledovat stav inkoustu i nastavovat různé funkce tiskárny.  Během našeho testování jsme se postupně dostávali hlouběji do možnosti tiskárny a můžeme konstatovat, že je třeba důkladného seznámení s možnostmi tiskárny nového uživatele, aby ji mohl využívat na 100%. Dle našeho názoru pro klasickou domácnost není tato tiskárna vhodná, protože řadu funkcí nevyužijeme. Vidíme její využití spíše ve firemní oblasti.

Závěrem

Pokud budeme hledat ve světě inkoustového tisku firmu, která si dlouhodobě drží vysoký standard a dalo by se říci, že je jedničkou na tomto trh, tak firma Epson s touto tiskárnou dokázala, že jím je. Relativně malé zařízení, které v kanceláři nezabere mnoho místa, dokáže v řadě ohledů nahradit velké síťové tiskárny a současně poskytnout kvalitní a levný tisk. Dnešní doba je zaměřena na ekologičnost a úspornost, a tak je dlouhodobým trendem snižovat objem tisku, a tudíž takováto zařízení jsou v malých a středních firmách žádána. V době kdy tiskárna není v provozu, může se uvést do úsporného režimu, čímž snižujeme energetickou náročnost. Využívání více uživateli není problém, stejně tak je možnost ji využívat jako kopírovací zařízení. Efektivní oboustranný tisk snižuje spotřebu spotřebního materiálu a tak ji můžeme vřele doporučit do malých a středních firem, popřípadě do redakcí či zkušenému uživateli, který potřebuje kvalitní tisk fotografií a dokumentů.

Více informací naleznete na stránkách výrobce ZDE