Test: Monitor HP E27k G5

Do naší redakce jsme dostali k otestování monitor HP E27k G5, který je určen pro klasickou kancelářskou práci.

Rozbalení a instalace

Společnost HP velice dbá na co nejmenší zatěžování planety odpady, a tedy dodává monitory v papírové krabici. A to velice šikovně zabalené ve třech dílech. Tak vyndáváme podstavec, na který nasadíme nohu, kterou dvěma šrouby utáhneme bez nutnost použít šroubovák, protože mají na sobě utahovací očka a potom jednoduše nacvakneme monitor. Poté vybereme propojovací kabel, kterým propojíme monitor s počítačem. V našem případě jsme použili kabel HDMI a monitor jsme nastavili jako rozšíření pracovní plochy. Tedy jako druhý pracovní monitor.

Testujeme

V naší redakci během testu dáváme hlavní důraz na sledování jak zařízení pracuje a zda je jednoduché  jej ovládat. Monitor HP E27k G5 po nastavení začal velice kvalitně zobrazovat dokumenty a jako bonus v systému jsme získali další možnost reprodukování zvuku. Tato věc je u monitorů řady HP standardem a pro mnoho kancelářských počítačů, které nejsou vybaveny reproduktory rozšíří možnost využití o sledování multimediálních souborů.

Další výhodou, kterou jsme však neměli možnost otestovat, je připojení k notebooku pomocí kabelu USB-C. Nás potěšila také možnost kloubového otáčení a výškového nastavení pomocí stojanu. Kvalita zobrazování byla výborná a během testu jsme nezaznamenali žádné výpadky. Je to monitor, který v kancelářské práci velice potěší a šetří i spoustu času díky integrovaným reproduktorům a kvalitnímu zobrazování. Jistě si najde své uživatele.

Závěrem

Společnost HP ve svých výrobcích dbá na kvalitu a spolehlivost. Raději vše vícekrát otestuje a prověří, než by se bezhlavě vrhala na novinky, které nejsou vyzkoušeny a nemají stabilitu. Léty prověřené výrobky, a tak je tomu i u monitorů, přinášejí vysoký standard zobrazování a díky integrovaným reproduktorů také úsporu místa na pracovní ploše. Nejedná se samozřejmě o výrobky z řady „low cost“  za toto kvalitní zařízení si trochu připlatíme, ale dostaneme kvalitní a spolehlivý výrobek. Vřele jej můžeme doporučit pro středně náročné uživatele, kteří preferují kvalitu a spolehlivost.

 

Více informací naleznete ZDE