Test: kamera Tapo C 500

Do naší redakce jsme dostali k otestování další z výrobků firmy Tapo a to venkovní bezpečnostní WiFi kamera Tapo C 500 poskytující 360° horizontální a 130° vertikální rozsah pro pokrytí každého rohu. 

Instalace

Jelikož se jednalo o venkovní kameru, provedli jsme instalaci na místo v podhledu, kdy byla kamera umístěna v exteriéru ale nebyla vystavena přímým povětrnostním podmínkám, to znamená že byla částečně kryta proti dešti i větru. Testování probíhalo v třípatrové budově, bylo nutné k tomu, aby kamera mohla fungovat propojit naši wifi síť prostřednictvím Mercurys zařízení. Prostřednictvím tohoto systému jsme dostali Wifi síť přímo do blízkosti testované kamery.  Instalace u kamer Tapo někdy probíhá trochu složitěji, než bychom očekávali a je třeba zařízení restartovat. Restart na této kameře byl umístěn pod černou krytkou zajištěnou dvěma drobnými šroubky. Jedná se však jen o jeden úkon navíc, který dále v průběhu testu nebylo třeba opakovat. Poté jsme kameru čtyřmi vruty připevnili s držákem na podhled, přivedli napájení z elektrické sítě a kameru zprovoznili.

Mercurys AX1800 – Wi-Fi po celem domě od sklepa až po půdu i na zahradu pro rodinu na dobrou náladu

Testujeme

Díky širokému záběru kamery ve své podstatě tato kamera dokáže nahradit řadu statických kamer a pokryje velký prostor. Při testu jsme využili možnost nastavení a ověřili sledování osoby v zorném úhlu kamery. To znamená, pokud se u vás na určitém místě objeví někdo, kdo tam nepatří, kamera tuto osobu sleduje a vysílá obraz a současně zaznamenává pohyb na médium nebo cloudové úložiště. Samozřejmě nemusíme tuto funkci využívat a používat tuto kameru nastavenou na určitou část pozemku či dvora a zároveň ji můžeme ovládat pomocí mobilní aplikace. Zde je možnost využít oboustranné komunikace. Během testování nenastal žádný problém a díky wifi síti byl přenos záznamu vysoce kvalitní.

Závěrem

Firma Tapo poskytuje široké spektrum venkovních i interiérových kamer a my si tak můžeme zvolit, jaký typ kamery je pro nás vhodný. Tato kamera v sobě zahrnuje nezávislost na datové síti, ale nutnost napájení z elektrické sítě. Dovedeme si představit jednoduché umístění u rodinného domku, kdy napájení lze provést průchodkou v rámu okna a potom můžeme bezproblémově sledovat dění v okolí.

Využití kamery

Protože kamera poskytuje široký záběr a je otočná, může nám nahradit  několik statických kamer. Záleží tedy na každém, jaký typ kamery si zvolí, tento doporučujeme pro začínající uživatele, kteří chtějí za rozumnou cenou ochránit členitější prostory. Je možné ji umístit i takovýmto způsobem, že bude svým způsobem neidentifikovatelná na první pohled. V případě, že vaše domácnost či rodinný domek disponuje silnou wifi sítí, není nutné instalovat podpůrné zařízení (Mercurys).

Více informací naleznete na stránkách výrobce