Test: Kamera Lamax X9.2

Do naší redakce jsme dostali k otestování Kameru Lamax X9.2. Kamera je primárně určena k outdoorovému využití, při sportu a dalších aktivitách a například i k natáčení pod vodou.

První dojmy z kamery Lamax X9.2

Velikost kamery je přívětivá,  klidně ji můžete vzít na cestu na výlet nebo za sportem do kapsy. Součástí balení je praktický textilní ochranný sáček, který brání poškození kamery. Krabička s příslušenstvím obsahovala také externí mikrofon, který jsme si připevnili na bundu, chytré hodinky s jejichž pomocí je snadné kameru ovládat a kryt na natáčení pod vodou, které zaručuje vodotěsnost do 40 m pod hladinou . Samozřejmostí je také propojení kamery s chytrým mobilním zařízením přes které je možné také kameru ovládat a prohlížet si snímky či nahrávky.

 

 

Ovládání kamery

Ovládání kamery je možné v podstatě třemi způsoby:

První možností je ovládání přímo na těle kamery, vše zde nastavíme a spustíme a můžeme tímto způsobem fungovat bez dalších podpůrných prostředků. Avšak problém nastane v okamžiku, kdy kameru umístíme na teleskopickou tyč nebo jakékoliv vhodné místo, např. na rám kola, na helmu atd. a to již musíme použít ony uvedené „hodinky“ . Jedná se o dálkové ovládání, které si umístíme na ruku, připomíná hodinky s tlačítky. Jejich prostřednictvím můžeme ovládat kameru. Další možností je propojit kameru přes wi-fi s mobilním telefonem a pomocí něho kameru ovládat.

 

 

 

 

 

 

 

Natáčení v exteriéru

Kameru jsme vyzkoušeli nejprve na zámku Blatná při procházce parkem a oborou. Upevnili jsme ji na větev a využili jsme externí mikrofon. Překvapil nás vysoce kvalitní obraz i zvuk.

 

Natáčení pod vodou

Velmi nás zaujala možnost pořizování podvodních záběrů. Tyto záběry jsou samozřejmě bez zvuku a kamera je pro natáčení ve vodě umístěna ve vodotěsném pouzdru. Než jsme vyrazili do terénu, nejprve jsme vyzkoušeli kameru ponořením do skleněné misky s vodou . Tento krátký test nás uspokojil a tak jsme vyrazili pořídit záběry pod vodou v zahradním jezírku a poté i  jsme se s kamerou vydali k potoku. I zde nás kvalita záběrů více než uspokojila.

Kamera pod vodou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Závěrem

Tato kamera má dle našeho názoru široké využití a to nejen ve sportovní oblasti. Dovedeme si představit použití kamery např. prohlídce stavu střešení krytiny, nebo ve sklepních prostorách v těžko přístupných místech, protože jsme zjistili během testu, že nemá vysoké světelné požadavky při snímání. Její pořizovací cena odpovídá kvalitě, k balení dostanete řadu součástek  pomocí nichž kameru umístíte na různá místa, kde chcete snímat. Během našeho testu jsme byli s kamerou spokojeni a výsledky našeho natáčení nás potěšily, takže kameru Lamax X9.2 můžeme vřele doporučit. 

Více informací naleznete ZDE

 

Blatná město růží a cesta z města k hradu Buzice