Test: Displej OMEN 27u

Do naší redakce jsme dostali k otestování monitor řady OMEN 27u určený speciálně pro herní činnosti. Samozřejmě tento monitor je možné používat i pro klasickou práci s grafikou či kancelářskou práci.

Rozbalení a instalace

Rozbalení a instalace tohoto monitoru byla jednoduchá, protože v převozní krabici stačilo jednoduchým způsobem pospojovat součásti podstavce a držáku monitoru, zapojit do sítě a propojit vybraným typem kabelu s počítačem.

Tento monitor jsme používali k rozšíření naší pracovní plochy, tudíž jako druhý monitor systému. Po nainstalování a nastavení systému jsme stáhli také aplikaci, která umožňuje nastavování a kalibraci monitoru. Aplikace má stejný název jako monitor. V této aplikaci můžeme nastavovat parametry pro určité počítačové hry a stejně tak i pro grafické programy. Tedy každý uživatel si přizpůsobí nastavení monitoru tomu, co jemu vyhovuje a co daný program požaduje.

Testujeme

Testování monitoru během klasického pracovního cyklu v sobě zahrnuje zjištění možností a využití kvalitních parametrů testovaného monitoru. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Přenesli jsme tedy klasickou zátěž na přehrávání videí a náročnějších grafických aplikací na tento monitor a sledovali, jakým způsobem bude vše zobrazováno. Můžeme konstatovat, že monitor OMEN nás nikdy nezklamal, naopak nám přinášel příjemné sledování a obohatil práci v naší redakci. Neměli jsme bohužel možnost vyzkoušet jeho kvalitu při hrách, jelikož velké zaneprázdnění nám nedalo dostatečný čas na delší herní test.

Během našeho testu jsme nezaznamenali žádné negativní zkušenosti, naopak, stabilita a kvalita obrazu byla vynikající. Jak jsme již zmínili velkou výhodou je možnost nastavení a kalibrace obrazovky a tudíž přizpůsobení individuálním požadavkům uživatele.

Ještě musíme poznamenat integrované reproduktory v monitoru.

 

Závěrem

Z hlediska uživatele je velice důležité mít na pracovním stole kvalitní monitor. Domníváme se, že nastoupená cesta u výrobce HP je dobrou cestou, protože testované monitory od tohoto výrobce a specielně  tento typ nám šetří zrak a snižuje tak únavu a přináší pohodu do práce či do zábavy. Tak jako si vybíráme kvalitní obuv, měli bychom věnovat pozornost také výběru vysoce kvalitních monitorů, protože oči a nohy nás provázejí životem nejvíce a je třeba více investovat do kvalitních monitorů či si kazit oči u levnějších avšak méně kvalitních typů. Zvláště musíme zdůraznit, je to především v oblasti grafických programů a také pro hráče počítačových her, protože tito uživatelé tráví u obrazovky počítače nejdelší dobu. Proto vřele doporučujeme tuto řadu vysoce kvalitních monitorů jako je OMEN 27u.

Více informací naleznete ZDE