Test – Dell KB700 bezdrátová klávesnice

Do naší redakce jsme dostali k otestování bezdrátovou klávesnici Dell KB700

Rozbalení a instalace

Klávesnice po rozbalení obsahuje baterie, které umístíme a pokud vaše zařízení nedisponuje Bluetooth přijímačem, použijeme dodaný segment do USB portu. Klávesnice má jednu velkou výhodu: že ji můžeme používat současně až na tři zařízení. Námi popisovaná instalace byla během testu vyzkoušena na více zařízeních, a to také na televizi.

Pomocí tlačítka v pravé části klávesnice spárujeme zařízení v systému, což funguje na jednoduchém principu, kdy jsme vyzváni k zadání šestimístného číselného kódu a zařízení máme spárováno. V operačním systému Windows 10 se nám automaticky po spárování klávesnice s počítačem nainstaloval ovládací software. Tento software umožňuje nastavení různých kláves a přizpůsobení individuálnímu požadavku uživatele. Během našeho testu jsme nic neměnili a používali klávesnici tak, jak byla dodána od výrobce.

Tuto klávesnici lze použít nejen na počítačových zařízeních, ale jak jsme si ověřili, také na televizi, která disponuje Bluetooth přijímačem ta tak jsme spárovali klávesnici s Google TV a mohli tak jednoduše zadávat uživatelská jména, hesla či procházet na televizi internetem.

Dell KB700 bezdrátová klávesnice

Testujeme

S některými zařízeními během testu se musíme nejdříve seznámit a zjistit jejich vlastnosti, abychom mohli řádně provést test. Klávesnice Dell KB700 naopak nepotřebuje nic. Nainstalujete a používáte. Funkční klávesy k ovládání zvuku, vypínání zvuku a další funkce se naučíte používat během několika málo minut a klávesy jsou příjemné na dotek a neexistence kabelu vám dává větší volnost pohybu při práci. Spárování s dalším zařízením je jednoduché, protože pomocí klávesy vpravo nahoře si vybereme kanál, na které máme zařízení např. s notebookem, spárováno a během několika vteřin můžete pracovat na dalším zařízení.

My jsme během našeho testu klávesnici používali se stolním počítačem, s Google TV a s notebookem. Jediné, co jsme trochu postrádali bylo podsvícení kláves.

 

 

Závěrem

V dnešní době je mnoho domácností vybaveno vícero zařízeními a není výjimkou, že jsou používána současně. Proto je velkou výhodou klávesnice Dell KB700, že uvedeným zařízením jako je notebook, televize, počítač máme jednu klávesnici a můžeme tak plynule přecházet od jednoho zařízení k druhému a ovládat je jednou klávesnicí. Dále pro mnoho uživatelů bývá problém připojení kabelem, což zde eliminujeme bezdrátovým připojení. Provedení této klávesnice můžeme nazvat velice profesionálním a vyšší váha dodává zařízení stabilitu a můžeme kvalitně pracovat. Doporučujeme tuto klávesnici pro uživatele, kteří dávají přednost stabilitě, bezdrátovému připojení a kvalitě.

 

Technické specifikace :
Typ zařízení: Klávesnice
Jazyková mutace: čeština, slovenština (QWERTZ)
Rozhraní: 2,4 GHz, Bluetooth 5.0
Bezdrátový přijímač: USB bezdrátový přijímač
Typ: Bezdrátové
Počet klávesových zkratek: 3
Funkce horkých kláves: Ztlumit, hlasitost -, hlasitost +
Nastavitelná výška: Ano
Vlastnosti: Numerická klávesnice
Šířka: 17,1 palce (43,44 cm)
Hloubka: 4,8 palce (12,19 cm)
Výška: 1 palec (2,54 cm)
Hmotnost: 19,79 oz (561,04 g)
Barva: Titanově šedá
Vyhovující standardy: AES-128
Dodávaný software: Dell Peripheral Manager (pouze Windows)
Požadovaný OS: Apple MacOS, Android, Google Chrome OS, Microsoft Windows 7 / 8.1 / 10, Red Hat Enterprise Linux 8.0, Ubuntu 18.04, Windows 11
Baterie: typ AAA
Instalované množství: 2
od výrobce DELL