Test:  Bezdrátová myš HP 930 Creator a klávesnice 970 Programmable Wireless Keyboard

Do naší redakce jsme dostali k otestování výrobky společnosti HP a to bezdrátovou myš 930 Creator a bezdrátovou programovatelnou klávesnici 970.

Rozbalení a instalace

Krabička, ve které byla uložena bezdrátová myš obsahovala myš bezdrátový USB přijímač a USB-C kabel pro nabíjení. Také po rozbalení krabice s klávesnicí jsme nalezli jako příslušenství USB kabel.V případě, že tuto klávesnici a myš instalujeme do zařízení s přijímačem Bluetooth, automaticky ji nalezneme a spárujeme s notebookem či s počítačem. V druhém případě, pokud počítač či zařízení neobsahuje Bluetooth, vložíme do USB přijímač, který je dodáván s každým zařízením zvlášť a postupujeme stejně jako v prvním případě. Současně si nainstalujeme software z HP Accessory Center kterým můžeme, a tuto možnost jsme také využili, konfigurovat klávesnici i myš.

HP 930 Creator mouse

HP 970 Programmable Wireless Keyboard

Klávesnice umožňuje dvě možnosti bezdrátového rozhraní USB přijímače nebo Bluetooth. Příjemně nás překvapila svými rozměry a tvarem kláves, zpříjemňujícími psaní. Klávesy také reagovaly na příblížení ruky a automaticky se podsvítily pokud nebyl v místnosti dostatek světla. Pokud jsme omylem stiskli Capslock, objevilo se na displeji ihned upozornění. Shledali jsme praktickým umístění funkčních kláves například výstřižku z obrazovky, který jsme velmi často využívali.Při práci na sociálních sítích je hojně využíváné vkládání „smajlíků“, což umožňuje jedna specifická klávesa.

Psaní textu bylo tiché, takže jsme v kanceláři nerušili kolegy  a díky vyšším a vytvarovaným klávesám byla práce s klávesnicí příjemná. Další výhodou je, že je možné ke klávesnici připojit až tři zařízení. Klávesnici jsme nabíjeli pomocí USB kabelu a ocenili jsme, že baterie vydržela poměrně dlouho. Kapacitu nabití baterie můžeme sledovat v programu HP Accessory Center. 

Software HPAC navíc umožňuje vytvořit klávesové zkratky pro nejčastěji používané aplikace na více než 20 klávesách, což práci také podstatně urychlí.

 

970 Programmable Wireless Keyboard

Bezdrátová myš HP 930 Creator

Na první pocit je myš příjemná do ruky. Také tuto myš je možné připojit ke třem zařízením – dvěma pomocí Bluetooth a jednoho pomocí USB. Dobře funguje také na různých površích a nepotřebujeme nutně k práci s ní podložku.

 

Více informací naleznete ZDE