Technologicky nejvyspělejší Kia vstupuje na český trh: přijíždí 4. generace 7místného SUV Sorento

  • Kia začala v Česku přijímat objednávky na čtvrtou generaci svého největšího SUV na trhu
  • Nejvyspělejší model značky Kia je novou vlajkovou lodí automobilky nejen v oblasti technologické vyspělosti
  • V nabídce s novými typy motorů ‚Smartstream‘: naftový motor 2,2 litru o výkonu 202 k doplňuje hybridní motor 1,6 litru T-GDi s výkonem 230 k
  • K dispozici ve čtyřech stupních výbavy, vysoce nadstandardní základní specifikace Comfort za 1 099 980 Kč
  • Podrobné technické a produktové informace představí Kia 22. října 2020 v rámci národní prezentace pro odborná média

Společnost KIA MOTORS CZECH dnes oficiálně zahájila prodej čtvrté generace modelu Sorento, největšího SUV značky Kia na českém trhu. Nové Sorento přichází s řadou konstrukčních i technologických novinek. Jde o první model postavený na nové podvozkové platformě Kia pro středně velká SUV, která umožňuje mimo jiné účelnější obestavění prostoru kabiny. To z něj i díky mezigeneračně větší karoserii dělá jedno z nejvšestrannějších a nejprostornějších 7místných SUV na českém trhu.

Od roku 2002, kdy byla na český trh uvedena první generace modelu Sorento, si ho pořídilo téměř 4 400 zákazníků. Kia přitom předpokládá, že v příštím roce k nim i přes nejistou ekonomickou situaci v České republice přibydou další majitelé. „Sorento čtvrté generace názorně ukazuje proměnu značky KIA v posledních dvou desetiletích. Jestliže první generace Sorenta byla spíše terénním vozem, nová generace je synonymem pohodlí a technologické vyspělosti. Věříme, že i díky tomu si lidé k novému modelu najdou cestu v jakékoli době,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.

Čtvrtá generace modelu Sorento

Čtvrtá generace modelu Sorento je doslova nabitá novými technologiemi, které slouží ke zvýšení bezpečnosti jízdy, potlačení stresu a zvýšení pohodlí pasažérů a obecně ke snadnému ovládání vozidla. „Nové Sorento obsahuje celou řadu prvků, které se u značky Kia objevují vůbec poprvé. Tento technologický skok je o to významnější, že Kia ve svých vozech vždy upřednostňuje jejich intuitivní ovladatelnost před nepromyšleným nasazováním uživatelsky nepraktických technologií,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR & Corporate Event Manager společnosti KIA MOTORS CZECH s tím, že totéž platí i u Sorenta.

Všechny nové prvky jako třeba kamerový asistent sledování slepého úhlu BVM (Blind-Spot View Monitor), inteligentní parkovací asistent s dálkovým ovládáním (RSPA), díky kterému může řidič automaticky vyjet z kolmého parkovacího stání bez usednutí do vozidla, nebo digitální přístrojový štít s 12,3“ displejem s možností zobrazení výstražných oznámení, tak zlepšují jízdní komfort a ovládání vozu, aniž by rozptylovaly pozornost řidiče.

Nový naftový čtyřválec doplňuje poprvé i hybridní varianta pohonu, začátkem příštího roku se nabídka rozšíří o Plug-in Hybrid

Čtvrtá generace Sorenta je na českém trhu k dispozici ve dvou motorizacích. Zákazníci mají k dispozici nový naftový čtyřválec 2,2 litru ‚Smartstream‘ s maximálním výkonem 202 koní a točivým momentem 440 Nm, který je spojen s novou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Vůbec poprvé je u takto velkého SUV značky Kia k dispozici také hybridní pohon, konkrétně ve verzi 1,6 T-GDi HEV. Nové elektrifikované ústrojí ‚Smartstream‘ kombinuje přeplňovaný benzinový motor s přímým vstřikováním s elektromotorem o výkonu 44,2 kW a akumulátorem o kapacitě 1,49 kWh. Kombinované ústrojí nabízí výkon 230 koní a točivý moment 350 Nm. Dieselová verze je k dispozici s pohonem přední nápravy nebo s pohonem všech kol, hybridní verze se dodává výhradně s pohonem všech kol. Díky řadě technických inovací se Sorento může i přes svoji velikost pochlubit spotřebou paliva v rozmezí od 5,4 do 6 litrů nafty (podle typu pohonu kol) nebo od 5,6 do 6,2 litru benzinu v případě hybridního ústrojí.

Nové Plug-in hybridní provedení modelu Sorento, které Kia v České republice představí na začátku roku 2021, bude vykazovat nejnižší emise ze všech provedení Sorenta – a současně bude nejvýkonnější. Nabídne přeplňovaný hybridní pohon kombinující akumulátorový modul o kapacitě 13,8 kWh, elektromotor o výkonu 66,9 kW, motor 1,6 litru T-GDI a šestistupňovou automatickou převodovku.

Sorento přijíždí se čtyřmi stupni výbavy, k dispozici je od 1,1 milionu korun

Čtvrtá generace modelu Sorento je na českém trhu k dispozici ve čtyřech stupních výbavy. V bohaté základní specifikaci Comfort s naftovým čtyřválcem 2,2 litru CRDi, pohonem 4×2 a osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (8DCT) je nové Sorento dostupné od 1 099 980 korun. Za stejnou motorizaci s pohonem 4×4 si zákazníci připlatí 50 000 korun. V základní specifikaci dostanou zákazníci vůz plně vybavený prvky pro maximální bezpečí a pohodlí členů posádky. Výbava Exclusive nabízí jak dieselové provedení modelu Sorento s pohonem všech kol, tak i hybridní variantu s přeplňovanou benzínovou pohonnou jednotkou 1,6 litru T-GDI. Cena obou variant činí 1 199 980 korun. Sorento ve druhé nejvyšší výbavě Premium se stejnou nabídkou pohonných ústrojí jako u varianty Exclusive je za cenu 1 319 980 korun.  V nejvyšší verzi TOP vybavené všemi prémiovými technologiemi Kia je nové Sorento v provedení diesel a hybrid s pohonem 4×4 k dispozici za 1 379 980 Kč.