Spotřebitelský test : Robotický vysavač a mop Tapo RV30 Plus

Do naší redakce jsme dostali k testu robotický vysavač a mop Tapo RV30 Plus . Protože se jedná o kombinaci vysavače a mopu elektronické mopování si dokáže poradit i s lepkavým povrchem a důkladně uklidí. 

Rozbalení a instalace

Po rozbalení z velké krabice , kde jsou i náhradní filtry a smetáček, nehledejme dálkové ovládání. My jsme chvíli váhali, zda firma, která nám dodala výrobek  testu na něj nezapomněla, ale po prostudování návodu jsme zjistili, že vše funguje jinak. Robotický vysavač a mop Tapo RV30 Plus se ovládá zásadně dvěma způsoby: buď tlačítky na těle robota a  nebo především mobilní aplikací. Všechny výrobky Tapo se ovládají z jedné aplikace a stačí tak pouze přidat zařízení a potom již jen ovládat. Nastavíme zde intenzitu vysávání a stejně tak nastavíme intenzitu mopování, hlučnost a také což je pro provoz velmi důležité: sledujeme stav vyměnitelných součástí jako jsou např. filtry.

Tedy je důležité pokud již vlastníme některý výrobek od výše jmenovaného výrobce jej zahrnout do skupiny zařízení a ovládat z nainstalované aplikace, pokud se jedná o první zařízení od firmy Tapo, stáhneme si aplikaci a postupujeme podle návodu. Zařízení jsme tedy zprovoznili a zahájili testování. Vše proběhlo v pohodě a rychle. 

 

 

 

Testujeme vysávání a mopování

Díky systému LiDAR & Gyro Dual Navi  si vysavač Tapo RV 30 rychle a přesně zmapoval celý náš byt a zaznamenal kde ještě zbývá úklid dokončit.  Protože zásobník na prach a  nádržka na vodu jsou řešeny v jednom vyjímatelném dílu, není  třeba je po vysávání a před mopováním měnit zásobníky měnit. Vysavač po dokončení úklidu sám zajede do nabíjecí stanice, hlasovou zprávou oznámí, že zahajuje nabíjení. Pokud před nabíjením úklid nedokončil, restartuje se a po nabití dokončí úklid místnosti. Dokáže také zásobník prachu vyprázdnit do sáčku uloženého v části nad nabíjecí stanicí. Také tuto činnost ohlásí hlasovou zprávou.

Vysávání a mopování

Vysávání je velmi důkladné, i hustý koberec dokázal dokonale vyčistit a navíc se pomocí nožiček sám zvednul z rovné podlahy na koberec. Přitom chod vysavače je velmi tichý, naprosto vás neruší v práci. Můžete si zde zvolit ze čtyř režimů: tichý, standard, turbo a max. Příjemně nás překvapila kapacita baterie, protože vysavač dokázal na jedno nabití uklidit všechny místnosti. Využití mopu jsme ocenili především při úklidu kuchyně. Stačí nasadit mopovací podložku a vysavač dokonale. vytře povrch podlahy.

 

 

Více informací naleznete ZDE