Spotřebitelský test: kancelářská židle Liftor Active

Do naší redakce jsme dostali k testu kancelářskou ergonomickou židli Liftor Active. Protože značnou část práce trávíme u počítače, byli jsme velmi zvědaví, zda tato židle s různým nastavením uleví našim zádům a celému tělu.

Rozbalení a montáž

Kancelářská židle je nezvykle dodávána v krabici velkých rozměrů. Po otevření zjistíme, že důvodem je velikost a také jednoduchost montáže. Návod nás provedl montáží a během pár minut, maximálně půl hodiny můžeme začít kancelářskou židli používat.

Šroubky popsány, montážní nářadí přítomno a návod je intuitivní. Tedy první dojem byl výborný, a to jsme ještě ani neseděli.

Kancelářská židle Liftor Active

Po vybalení z krabice nás na první pohled zaujal elegantní avšak nezvyklý design. Ergonomická kancelářská židle se skutečně dokáže přizpůsobit vašim zádům. Je vybavena nastavitelnou zádovou opěrkou, polohovatelnou odnímatelnou hlavovou opěrkou, nastavitelnými područkami, které lze posunout vzad i vpřed a nastavit je i do různých úhlů a synchronním houpacím mechanismem.

Ergonomická židle Liftor Active

Testujeme

První usednutí bylo příjemné, protože sedák i opěrka jsou vyrobeny z pravé kůže. Unikátní  je zádová opěrka, která je tvořena dvěma díly, reaguje na pohyb těla a snadno a rychle se přizpůsobí  vaší pozici při sezení . Zádová opěrka se vysune nahoru nebo spustí, aniž by bylo nutné nastavení nějakým způsobem zafixovat.  Je možné ji vertikálně nastavit do tří různých pozic. Ocenili jsme také možnost nastavení područek, s čímž jsme se u běžných kancelářských židlí nesetkali. To nám poskytlo pohodlí a oporu předloktí a zápěstí hlavně při dlouhodobé práci s myší. Také nastavitelná hlavová opěrka, kde jsme si mohli určit nejen výšku, ale také úhel náklonu,  byla zřetelnou úlevou pro krční páteř. Vyzkoušeli jsme také synchronní mechaniku. Pokud jsme se při práci zaklonili, automaticky se  přizvedl i sedák. Přitom jsme si protáhli tělo, aniž bychom si to výrazně uvědomovali.

 

Závěrem

Během naší dlouholeté práce u počítače jsme používali mnoho kancelářských židli. Mnoho z nich se nám osvědčilo, ale nebylo to vždy úplně to pravé. A právě při testu této koncepčně nové kancelářské židle jsem objevili zřejmě to, co jsme dlouhou dobu hledali.
Po prvních dnech to byl trochu nezvyk a museli jsem se z tímto novým konceptem sezení sžívat, ale čím déle byla u nás na testu, tím více jsme byli spokojeni. Nastavení područek, možnost plynulého nastavení výšky a mnoho dalších parametrů k nastavení nám zlepšovalo pracovní podmínky.
Můžeme s plnou vahou těchto slov doporučit tento výrobek, a to především lidem co tráví mnoho času u počítače.

 

Více informací naleznete ZDE