Rozhovor se známou módní návrhářkou Natali Ruden

Významná módní návrhářka Natali Ruden představila 29. května 2019 svoji novou kolekci nazvanou Eden. Využili jsme této příležitosti položit paní Natali Ruden několik otázek:

1. Jak vznikl nápad nazvat Vaši novou kolekci „Eden“ a odkud jste pro ni čerpala inspiraci?

Inspirací pro tuto kolekci byl můj pobyt v Římě. Oslovila mne atmosféra města, zejména pocity a zážitky načerpané po prohlídce památek a výtvarných děl. Jedinečné dílo Michelangela Buonarroti……

2. Navrhovala jste večerní róby pro finalistky soutěže Miss České republiky. Co bylo na této práci výjimečné a v čem se lišila od práce na Vašich autorských kolekcích?

Tato práce byla skutečně výjimečná. Lišila se tím, že všechny modely měly být spojeny určitou jednotnou linií.

3.Navrhujete oblečení pro nejrůznější příležitosti. Čím se řídíte při výběru materiálů?

 Intuicí.

4. Navrhujete modely pro řadu významných osobností. Jak taková spolupráce probíhá?

Aby spolupráce dobře fungovala, je důležité předem znát jejich očekávání představy a respektovat je. Mohu vyjádřit svůj názor, či návrh, ale celkově je důležitá tolerance.

5. Jak dlouho trvá, než se návrhy modelů dostanou ve finální podobě na předváděcí molo?

Kolekci Asia jsem představila na podzim, takže přibližně půl roku.

Bylo mi velkou ctí, že některé modely z mé předchozí kolekce zakoupilo významné čínské muzeum odívání, a tak se tato kolekce nakonec vlastně vrátila zpět do Asie.

6.Ve Vašem butiku v Dlouhé třídě mají zákaznice možnost si nechat ušít modelové šaty dle svých představ. Jak taková návštěva probíhá?

Při prvním setkání zjišťuji, pro jakou příležitost je model určen a jaké materiály zákaznice preferuje. Poté předkládám návrh a přichází na řadu i finální výběr materiálu.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám hodně energie a radosti z Vaší práce a těším se na další krásné a nápadité modely.