Pražská čokoláda Steiner & Kovarik otevírá novou provozovnu a představuje sladké novinky

Pražská čokoláda Steiner & Kovarik je pro milovníky čokolády pojmem.

Pražská čokoláda Steiner & Kovarik

V roce 2005 Silvie Steinerová vzkřísila legendární značku Nachfolger, jejíž kořeny sahají až do roku 1888. Zaměřila se na čokoládové produkty s motivy Prahy, které získaly oblibu mezi turisty a návštěvníky Prahy. O šest let později potkala Petra Kovaříka. Společně sdílejí i lásku ke kvalitní čokoládě a vznikl brand luxusních čokolád Steiner & Kovarik. Mezi nejoblíbenější výrobky této značky patří nasucho pražené mandle v čokoládě se skořicí, ale také zázvorem, chilli a solí nebo zdraví prospěšnou moringou.

Raritou, která zaujme jak svojí chutí, tak barvou, je Ruby čokoláda. Vyrábí se z kakaového bobu Ruby a prostřednictvím unikátního zpracování si zachovává nejpřirozenější chuť a rubínový barevný tón.

Pražská čokoláda Steiner a Kovarik

Unikátem v produkci firmy jsou čokoládové mandaly, které nabízí v několika druzích:

  • Mandala lásky (mléčná čokoláda s čistě přírodní vanilkou, malinami, pistáciemi, kandovanými lístky růží a kousky jedlého zlata).
  • Mandala štěstí (prvotřídní bílá čokoláda, posyp z levandule, kakaových bobů, pistácií a jahod).
  • Mandala zdraví (vysokoprocentní hořká čokoláda s posypem z ořechů, kustovnice čínské a blahodárné moringy).
  • Mandala moudrosti (obsahuje minimum cukru a je ozdobena posypem z černého rybízu, malin, melounu, listů moringy a jedlého stříbra).
  • Mandala hojnosti (kousky jedlého zlata, ořechy, maliny a kakaové boby).
Zdobení mandal

Ochutnávat tyto výrobky je jedinečný zážitek, přináší seznámení se s nejrůznějšími variantami a kombinacemi chutí. Zážitek nejen pro chuťové buňky, ale také pro oči. Lákavé jsou i obaly, často s pražskými motivy.

 

Prodejny Pražská čokoláda Steiner & Kovarik

najdete v Praze 1 v Nerudově ulici č.19 a č. 46, v Thunovské č. 19, v Karlově ulici č. 3 a na Letišti Václava Havla.

V nově otevřeném komplexu v Praze 6, Plzeňská 1708 prezentuje Pražská čokoláda Steiner & Kovarik nové produkty. Mezi novinky patří jahody v bílé čokoládě a višně v hořké čokoládě.

Pražská čokoláda
Jahody v bílé čokoládě a višně v hořké čokoládě

Příprava čokoládové hmoty pro výrobu mandal

Kromě ochutnávky sladkých dobrot je zajímavostí příprava čokoládové hmoty pro výrobu mandal. Na začátku procesu se kakaové boby odslupkují a nahrubo nadrtí. Poté v konšovacím stroji se mísí tyto nadrcené boby se třtinovým cukrem, kakaovým máslem a v případě mléčné čokolády také sušené mléko.  Doba míchání v konšovacím stroji může být od několika hodin až po dva dny. Během této doby se zlepšují chuťové vlastnosti čokoládové hmoty i její kvalita. Potom se hmota odlije do tabulek, které se zdobí připravenými ingrediencemi. Ochutnali jsme mandalu lásky a mandalu štěstí a pokud si chcete čokoládu skutečně vychutnat nebo udělat někomu čokoládovým dárkem radost, můžeme mandaly jedině doporučit. Už samotný pohled tabulku čokolády pokrytou kousky malin, lístky růží či levandule připraví chuťové buňky na jedinečný zážitek.

This slideshow requires JavaScript.

Více informací naleznete ZDE