Peugeot Sport a Sparco: partnerství, které odolává času

Peugeot Sport a renomovaná italská značka závodního oblečení Sparco obnovily partnerství, které trvá již více než 30 let. Sparco bude provázet Peugeot v rámci vytrvalostního mistrovství světa, včetně ikonického závodu 24 hodin Le Mans.

Prototyp Peugeot 9X8

Nový prototyp Peugeot 9X8, který je díky absenci zadního křídla jedním z nejvýraznějších vozů na startovním poli, si před několika dny odbyl svou premiéru ve WEC v italské Monze. Za volantem se střídali jezdci Loïc Duval, Gustavo Menezes a James Rossiter.

Sparco jako oficiální dodavatel závodního oblečení

Sparco jako oficiální dodavatel závodního oblečení vybavuje jezdce a celý tým kombinézami, rukavicemi a botami. Také vozy jsou vybaveny produkty od firmy Sparco. Toto vybavení zaručuje bezpečnost i pohodlí v kombinaci s vysokou úrovní technologie, která odráží průkopnickou filozofii divize Peugeot Sport.

Kromě praktického hlediska byl pro návrh nových kombinéz zásadní také vzhled, který byl pojat tak, aby doplňoval výrazné barvy a styl vozu Peugeot 9X8, včetně jeho charakteristických „drápů“. Samotné kombinézy jsou vyrobeny z vícevrstvých ohnivzdorných materiálů, které se vyznačují řadou technických inovací, jako je například tkanina Hocotex s jedinečnou strukturou. Ta zajišťuje vysokou prodyšnost a lehkost a zároveň účinnou ochranu proti ohni. Strategické vložky ze superstrečové tkaniny poskytují jezdcům pohodlí, které potřebují k dosahování co nejlepších výkonů. Rukavice rovněž využívají patentovanou technologii HTX zajišťující výrazně lepší vlastnosti z hlediska přilnavosti, pružnosti a prodyšnosti a zároveň snižuje vibrace přenášené z vozidla.

Společnost Sparco vyrobila kromě výbav pro všechny jezdce také kombinézy a rukavice pro mechaniky a členy týmu v boxech Peugeot, kteří jsou zodpovědní za rychlé a bezpečné doplňování paliva a servis vozu během vytrvalostních závodů. Oblečení bylo navrženo tak, aby poskytovalo maximální bezpečnost a zároveň umožňovalo volnost pohybu a vysokou prodyšnost.

Sparco dodává Peugeotu rovněž bezpečnostní pásy Prime H-9 EVO upravené na míru, s hliníkovou přezkou a nastavovacími prvky, které počítají s nižší hmotností než standardní závodní pásy. Vzhledem ke kompaktnosti vozu byly speciálně pro tým navrženy a schváleny specifické úchyty pro boční ukotvení pásů.

Spolupráce mezi Peugeot Sport a společností Sparco

Spolupráce mezi Peugeot Sport a společností Sparco sahá až do 90. let, kdy tým Peugeot Sport, vyhrál mistrovství světa v rallye. Tehdy byla italská firma poprvé dodavatelem Peugeotu. Od té doby společnost Sparco doprovází značku v nejrůznějších šampionátech, jako jsou rallycross, ve kterém se účastnil vůz 208 WRX, Pikes Peak se speciálem 208 Pikes Peak, Le Mans s 908 a Dakar s 3008DKR. Všechny tyto akce se staly součástí sportovní ságy značky Peugeot.

Christian Deltombe, manažer týmu Peugeot Sport:

„Když jsem začínal svou kariéru u Peugeotu, Sparco byl naším dodavatelem kombinéz a postrojů pro rallye. Nyní, po všech těch letech, se společností Sparco stále spolupracujeme, protože víme, že je to nejlepší volba pro zajištění optimálního výkonu našich jezdců a jejich bezpečnosti. Samozřejmě nejde jen o jezdce. Sparco vybavuje celý tým a dodává nám přesně takové závodní oblečení, které potřebujeme k dosažení našeho společného cíle. To posiluje týmového ducha, který v tomto vzrušujícím novém projektu společně sdílíme. V případě nového vozu 9X8 jsme navíc měli to potěšení úzce spolupracovat s inženýry společnosti Sparco na vývoji postrojů do vozu pro nadcházející sezónu. Tento vztah byl velmi efektivní z hlediska servisu, určení řešení a přidané hodnoty.“

 

Niccolò Bellazzini, manažer značky Sparco:

„Jsme potěšeni, že můžeme pokračovat v oficiálním partnerství s Peugeot Sport i v této nejnovější vzrušující kapitole spojené s vozem 9X8. Tento vůz nastavuje nové standardy designu. Přesně to nabízí i oblečení a specializované vybavení, které jsme pro tento závodní vůz navrhli a vyrobili. Máme radost, že jsme výsledky naší práce mohli poprvé představit v naší zemi, v Itálii, v Monze, a moc se těšíme na další etapy programu.“

Sparco, značka, která se neustále snaží přinášet inovace, je jedním z předních světových dodavatelů závodního oblečení, zastoupeným v řadě různých šampionátů. Společnost se sídlem v Turíně, založená v roce 1977, pokrývá komplexní nabídkou špičkových produktů odvětví motorsportu, životního stylu, oblečení a her.