Kuchyňské trendy 2021: Které jsou ty nej? 

ALT text: Kuchyňská linka s vitrínami  

Trendy v bydlení se pravidelně mění. Některé roky jsou doprovázené výraznými změnami, jiné menšími. Rok 2021 se sebou přináší množství zajímavých stylů zejména v oblasti kuchyní. Na své si přijde úplně každý, kdo miluje eleganci, čistotu a jednoduchost. 

 Mramor v kuchyni  

 

zdroj: shutterstock.com

Mramor 

Někteří si možná ještě pamatují na mramorové šílenství před několika lety. Krásny kámen byl snad všude. Najít jste ho mohli na doplňcích, hlavních kusech nábytku nebo dokonce i na oblečení. 

Vysoká popularita způsobila, že rychle, téměř ze dne na den zmizel. Tentokrát je zpět a v ještě větší síle. Nejlíp bude vypadat ve velkých kuchyních v kombinaci s černou nebo zlatou

Když přemýšlíte o mramoru, v jeho stylu vybírejte velké kusy nábytku. Měl by být prvkem, který přitáhne pozornost a zaujme. Následně ho doplňte jednobarevnými doplňky. Nejlépe bílými, černými nebo zlatými. 

Černá elegance  

Černá se v našich domácnostech neobjevují příliš často. Když jí v kuchyni máme, zpravidla jde o menší doplňky. Důvodem je hlavně to, že opticky místnosti zmenšuje. A většina touží po přesném opaku.

Rada odborníka  

Nezapomínejte, že do černé kuchyně musí pronikat dostatek přirozeného světla. Bez něho by působila ponuře a příliš tmavě. 

V případě, že máte větší kuchyň s množstvím prostoru, tmavého odstínu se nebojte. Vybírejte v něm skřínky, poličky, ostrůvky a osvětlení. Celou místnost rozbijte bílými doplňky nebo detaily

 Černo bíla kuchyň 

zdroj: shutterstock.com

Metalické odstíny 

Zlatá, stříbrná a bronzová jsou v tomhle roce na výsluní. V kuchyni vypadají elegantně a luxusně. Zvýrazní každý kus nábytku. Nejlépe si rozumějí s bílou a černou.  Vyhněte se kombinaci s pastelovými barvami. 

Problémem metalických odstínů je to, že občas vypadají kýčovitě a levně. Při výběru nábytku nebo doplňků buďte obezřetní. Nejlépe uděláte, když si je prohlédnete naživo. 

Dva ostrůvky

Velké kuchyně se můžou pyšnit stylovými ostrůvky. Ty jsou vhodné na přípravu jídel nebo jejich konzumaci. Poskytují úložné prostory, kterých není nikdy dostatek.

Jeden ostrůvek je klasikou. Nejlépe vypadá v kombinaci s pěknými barovými židlemi. Když však chcete pozdvihnout svůj domov o úroveň víš, zvolte rovnou dva.

Nejnovější trend je nevšední. Když je do celku správně zakomponován, máte vyhráno. Ne každý ví, jak na to. Proto je dobré si popřemýšlet, jak a kde jednotlivé kousky umístit. Nebo nechte všechno na odborníky. Ti Vám přesně poví, jak má vypadat kuchyň na míru.

Tip

Pokud máte již vybranou kuchyň, nezapomeňte sladit také vybavení. Tady jsme našli celkem užitečné informace pro výběr vybavení do kuchyne.

 

ALT text: Kuchyňská linka na míru 

zdroj: shutterstock.com

Zbavte se klik 

Moderní kuchyně z roku 2021 musí mít čisté linie. To znamená, žádné vyčnívající kliky nebo knoflíky. Vybírejte skříňky a zásuvky s možností jiného otvírání. Například zespodu nebo zboku. 

Jiným problémem jsou knoflíky na spotřebičích. Ty nepěkně vyčnívají a kazí celý dizajn. Většina modelů má dnes již možnost zamáčknutí. Vybírejte proto právě tyhle.

 

ALT text: Kuchyňská linka s vitrínami   

zdroj: shutterstock.com

Masívní vitríny

Vitríny byli populární před několika desítkami let. Najít jste je mohli u prarodičů. Ti v nich často prezentovali drahé jídelní sady, zajímavé hrnky nebo knihy.

Dnešní vitríny si prošli mnohými změnami. Jsou modernější a velmi jednoduše je umístíte do kuchyně 21. století. Z barevných provedení byste si měli vybírat klasiku ve formě bílé nebo černé. V případě, že máte v kuchyni dřevo, klidně sáhnete po přirozeném dřevěném vzhledu. 

Tip

Vitríny sice vypadají moderně a stylově, ale přesto přinášejí jemný závan retro stylu. Do minimalismu je zkombinujete těžko. Nejlépe se hodí do vintage kuchyně. 

Shrnutí

Kuchyně je jednou z nejfrekventovanějších místností v domě. Pravidelně se v ní připravují a konzumují pokrmy. Právě to je důvod, proč by měla být funkční a trendy. Když hledáte změnu, vyzkoušejte jeden z nejnovějších trendů. Určitě nebudete litovat. 

zdroj: Homesandgardens.com

 

 

YouTube
Share