Rozhovor s účastníky XII. řady StarDance Markem Adamczykem a Lenkou Norou Návorkovou

Po skončení jednoho z tanečních večerů jsme požádali Marka Adamczyka a Lenku Noru Návorkovou o krátký rozhovor.

Jaký jste měl pocit, když jste se dozvěděl, že budete tančit ve StarDance. A jaké byly Vaše předchozí zkušenosti s tancem?

M.A.: Předchozích zkušeností s tancem jsem měl velmi málo, jen něco, co jsem pochytil v divadle a také na DAMU jsme měli tanec, ale nebylo toho mnoho, spíš příležitostný tanec na večírcích a podobně. Když jsem byl osloven pro StarDance, byl jsem nadšený, protože po mnoho let pro mne StarDance představuje soutěž, kterou jsem si chtěl zažít a trochu jsem doufal, že se mi to třeba jednou povede. Proto jsem vůbec neváhal, když mne oslovili.

Přinesla Vám účast ve StarDance nějaké překvapení, bylo něco, co jste nečekal?

M.A.: Obrovské překvapení, člověk se toho zde dozvídá spoustu o sobě, o lidech kolem sebe, poznáte tady zcela unikátní osobnosti. S některými lidmi jsem se trochu znal, s jinými vůbec. To mne velmi obohatilo a vlastně ta dlouhá cesta, kdy se snažíte ovládnout něco, co pro vás je neznámá věc a mám přitom naprosto skvělou průvodkyni jako je Lenka, to je jeden velký zážitek, který člověka hodně obohatí.

Můžete říci, které tance Vám šly nejlépe a které jste naopak museli hodně pilovat? 

M.A.: Zatím za sebou máme tři standardní tance a dva latinsko-americké tance. Vždycky víc jsme zápasili v těch standardních tancích, ke mně ta „latina“ nějak víc promlouvá. Takže standardní tance jsme pilovali nejvíc a jsem rád, že se to projevuje i v hodnocení poroty, kdy známky se zlepšují. Doufám tedy, že jsme nastoupili dobrou trajektorii a půjdeme dále.

Jak vznikají Vaše choreografie, ten dnešní Tchaj-wan byl velmi originální, jak Vás taková choreografie napadla?

L.N.: Do choreografií občas promluví i Marek. My vybíráme hudbu hodně dopředu, už vlastně týden po našem seznámení jsem vybírala hudbu a potom jsme ten výběr konzultovali spolu. Snažím se pokaždé navrhnout skladby, které mi něco říkají, takže to je etapa, kdy se určitá představa v hlavě rodí. Potom počkáme na ten střih od Martina Kumžáka a je to takový proces, při kterém se snažím relaxovat, sednu si třeba někde venku a nějak to tam obvykle samo naskočí. Potom naši choreografii třeba trochu změníme, stává se mi, že mne napadne něco skvělého a vím, že to nesmím zapomenout do druhého dne. Někdy potom následuje nápad, který je ještě lepší.  

Bez ohledu na hodnocení a známky od poroty, který tanec považujete zatím za svůj nejlepší?

M.A. a L.N.: Já myslím, že se shodneme na sambě. To pro nás byl velmi zásadní a emoční tanec. Takže samba.

 Děkuji Vám oběma za rozhovor.

StarDance: Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková

Marek Adamczyk

 

 

Foto: Cysnews

Marek Adamczyk

Je český divadelní a filmový herec a komik. Jeho otec učil na DAMU a dědeček Karel Kraus působil jako dramaturg Divadla za branou. Jako dítě hrál v Dětském divadelním studiu. Po vystudování Gymnázia Oty Pavla v pražském Radotíně absolvoval v roce 2012 DAMU, následně byl půl roku na stáži v londýnské škole Rose Bruford College Of Speech And Drama. Během studia na DAMU hostoval v Národním divadle. V dubnu 2012 se stal členem činohry Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. V roce 2011 ztvárnil jednu z hlavních rolí, Vaška Fialy, ve filmu Lidice. Od sezony 2017/2018 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Jako komik se předvedl jako host pořadu Partička. Jeho manželkou je snowboardistka Eva Adamczyková.

 Lenka Nora Návorková

Je česká profesionální tanečnice a trenérka tance. Vystudovala Metropolitní univerzitu v Praze (Mgr.). Návorková je čtyřnásobnou mistryní České republiky v latinskoamerických tancích v kategorii mládež, v kategorii dospělých se na mistrovství dostala do finále. Vyučuje také tanec na Taneční škole Vavruška v Praze. Lenka Nora Návorková je také tanečnicí a herečkou mj. v divadlech Hybernia, Broadway, Kalich.V roce 2018 vyhrála s Jiřím Dvořákem devátou řadu soutěže StarDance …když hvězdy tančí a stala se Královnou tanečního parketu. Vystupovala také v jedenácté řadě v roce 2021, kde tvořila pár s Miraiem Navrátilem

Zdroj: Wikipedia

 

Výsledky Stardance 2023