Netradiční StarDance v Havířově: Zdeněk Chlopčík naučil tančit autisty

Taneční mistr Zdeněk Chlopčík si netradiční „šluskolonu“, která završila jeho taneční kurzy pro mladé lidi s poruchou autistického spektra, užíval možná ještě více než komentování výkonů soutěžících ve StarDance. Originální projekt havířovského spolku ADAM – autistické děti a my podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím své aplikace EPP – Pomáhej pohybem částkou 80 tisíc korun.

Zdeněk Chlopčík v Horní Suché

Chlopčík si na originální „šluskoloně“ v Horní Suché vysloužil ještě bouřlivější ovace než při svých vtipných komentářích v televizní soutěži StarDance, když mu pořadatelé za vedení tanečních kurzů děkovali.

„Já musím poděkovat vám. Byla to velká zkouška, která se proměnila v neuvěřitelně krásné a veselé podvečery s mladými lidmi, kteří si zaslouží naši podporu,“ reagoval Zdeněk Chlopčík.

Taneční kurs spolku ADAM podpořil mladé lidi s autismem

Taneční kurz podpořil mladé lidi s autismem, kteří se do běžných tanečních vzhledem k citlivějšímu zpracování smyslových podnětů z vnějšího a vnitřního světa nemohou zapojit.

„V bezpečném prostředí pod citlivým vedením tanečního mistra Zdeňka Chlopčíka a za přítomnosti psychologa Přemysla Mikoláše se naučili vnímat pohyby svého těla a prostřednictvím tance vyjadřovat emoce. Taneční kurzy jsou pro autistickou mládež nejen nácvikem společenského chování, ale zároveň zvyšují šance mladých lidí na začlenění do společnosti,“ řekla ředitelka spolku ADAM Marie Gerdová.

Pro Nadaci ČEZ je autismus důležitým tématem.

„Podpoře organizací, které pomáhají lidem s poruchou autistického spektra, se věnujeme dlouhodobě. Projekty zaměřené na tuto oblast najdou uživatelé v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem nejen v dubnu, který je spojen s celorepublikovou modrou kampaní, ale v podstatě po celý rok. V Moravskoslezském kraji podporujeme nejen havířovský spolek ADAM, ale také pro ostravskou Mikasu a další organizace,“ dodala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

 

Zdroj: ČEZ