Kulturní tip: Unikátní výstava Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… ve Foru Karlín už od 18. září!

V pražském Foru Karlín se už tento pátek 18. září otevře velkolepá multidimenzionální výstava impresionistů s 3D zvukem Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir…. Na ploše více než 2 000 m2 se představí mistrovská díla proslulých impresionistů, kromě autorů zmíněných v názvu také Paula Signaca, Edgara Degase a Bohumila Kubišty, tak, jak jste je ještě nikdy neviděli. Projekce nádherných obrazů z 30 laserových projektorů doplňují prostorové zvukové efekty s hudbou Chopina, Ravela, Debussyho a dalších hudebních velikánů. Podobné spektakulární výstavy jsou v současné době s velkým úspěchem prezentovány v metropolích po celém světě, v Praze se však představí poprvé. Projít se vícerozměrnou cestou inspirativní érou impresionistů na výstavě Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir…. ve Foru Karlín můžete do konce letošního roku.

Doufám, že výstava Bylo nebylo přinese návštěvníkům stejné potěšení, jaké přinesla její realizace nám. A věřím, že nikdo nebude odcházet nedotčený,“ říká producent výstavy Serge Grimaux a dodává: „Dovolte každému tahu štětce, desítkám tisíc droboučkých bodů podobných pixelům i zvuku vrcholně impresionistické hudby, aby rozhýbaly vaši představivost. Ponořte se do úchvatného světa, který vás na výstavě obklopí, nechte se jím nadnášet. Pokud se vám podaří na několik minut propojit s těmito génii a zapomenout na zlé zprávy, které se na nás celé měsíce hrnou, pak bude moje mise splněna a já budu moct říct, že jsem dosáhl jednoho ze svých cílů: přivést lidi zpět k sobě.“

Bylo nebylo… foto Markéta Grimaux

Výstava Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… se koná za dodržení všech aktuálních protipandemických opatření: ve  Foru Karlín je zajištěno maximálně bezpečné prostředí – včetně termokamery na měření teploty při vstupu, dezinfekce rozmístěné ve všech prostorech či regulovaného počtu návštěvníků, který umožní dodržovat doporučené rozestupy.

Prodej vstupenek na výstavu Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… běží na www.forumkarlin.cz  a www.ticketmaster.cz.

Bylo nebylo… foto Markéta Grimaux

Ceny vstupného, včetně DPH a všech poplatků:

Dospělí: 295 Kč  – víkend 345 Kč

Děti (6–15 let): 145 Kč – víkend 195 Kč

Studenti a senioři (nad 65 let):  195 Kč – víkend 245 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti): 795 Kč – víkend 895 Kč.

Slevy pro školy a skupinové slevy.