Festival MikuLOVE se přesouvá na rok 2021

Vloni nás nečekaně opustil náš dlouholetý kolega a kamarád Romek Hanzlík. Romek pořádal úctyhodných 20 let festival v Mikulově – Eurotrialog Mikulov, festival nepopulární hudby a jeho přáním bylo, abychom v této tradici pokračovali.

 

V loňském roce to z pochopitelných důvodů nebylo možné, ale na letošní rok jsme pro vás připravovali 20. + 1. ročník tohoto festivalu pod novým názvem MIKULOVE. Pokus o záchranu festivalu byl sám o sobě riskantním krokem. Nevěděli jsme jistě, zda by příznivci Romkova festivalu měli zájem o pokračování této tradice. Předpokládáme ale, že ano a proto jsme se rozhodli v organizaci festivalu pokračovat.

 

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek již připravenou na rok 2019. V následujících letech jsme pak chtěli pokračovat v nastoleném kurzu dramaturgie, hlavním dramaturgem festivalu je Romkův dlouholetý parťák Míra Wanek z Už jsme doma, což je podle nás dostatečná záruka kontinuity Romkova záměru.

 

Bohužel nám v letošním roce není přáno. Z důvodu pandemie koronaviru a následné nejistoty vyplývající z vládních nařízení a omezení jsme se rozhodli letošní ročník zrušit a pokusit se festival zachránit a zrealizovat v příštím roce. Novým termínem je tedy 27. – 29. srpen 2021, místo stejné.

 

Hlavní organizátor Radim Svatoň doplňuje: „Na přípravách festivalu se podílel team 5 lidí již od června loňského roku, kdy nás Romek opustil. Měli jsme vše připravené k realizaci. Vzhledem k letošnímu rizikovému roku pro celou kulturní obec ale nemůžeme jít do obrovského finančního a organizačního rizika s nejistotou možnosti konání akce, proto jsme se rozhodli přípravy letošního ročníku zastavit.“

 

Obracíme se na vás s obrovskou prosbou. Je pro nás důležité vědět, že o tento festival stojíte, že chcete, aby festival pokračoval, a že nás podpoříte a na festival i dorazíte. Prosíme Vás všechny – staňte se fanoušky nové FB stránky Festival MikuLove, sdílejte tento příspěvek se svými přáteli, rodinou, známými, uvítáme Vaši zpětnou vazbu a třeba i ujištění, že jsme se rozhodli správně. Pokračovat v Romkově práci je těžké, obzvlášť když nám díky svému náhlému odchodu nestihl předat ty nejdůležitější kontakty – kontakty na vás, diváky a podporovatele festivalu MIKULOVE. V každém případě je tento festival stále naživu: „MikuLOVE LIVES