Další host odhalen. Na koncertu Adam Plachetky v O2 areně vystoupí česká legenda Eva Pilarová

Operní pěvec Adam Plachetka v létě nezahálí. O prázdninách už stihl úspěšné účinkování v titulní roli Saula operního představení Hudebního festivalu Znojmo, koncert s manželkou Kateřinou Kněžíkovou ve španělském San Sebastiánu a vystoupil také s Mozartovým Requiem v Hollywood Bowl v Los Angeles. Připravuje se i na koncert BEZ MANTINELŮ v pražské O2 areně, který se uskuteční 16. ledna 2020. Dalším z odtajněných hudebních hostů, kteří si s ním zazpívají na jednom pódiu, bude legendární Eva Pilarová, jež v těchto dnech slaví významné jubileum.

Duet s Adamem Plachetkou byl pro uznávanou českou zpěvačku Evu Pilarovou splněným snem. „Zhruba před třemi lety se mě při rozhovoru pro jeden časopis zeptali, zda existuje někdo, s kým bych si chtěla ještě zazpívat. Odpověděla jsem, že bych si přála zazpívat se světoznámým operním pěvcem Adamem Plachetkou, který ale nejspíš ani netuší, že nějaká Pilarka existuje,“ vzpomíná s úsměvem Eva Pilarová. A náhoda tomu tak chtěla, že se Adam Plachetka o článku dozvěděl. „K mému velkému údivu mi přišel zanedlouho od Adama e-mail, že by chtěl vědět, jestli je to výmysl bulváru, nebo jestli jsem to skutečně řekla. Zůstala jsem jako opařená a hned jsme se domluvili na spolupráci. A trvalo to rok, než k tomu došlo. Šlo o živé televizní vysílání. Měla jsem trému, jako nikdy v životě. Bála jsem se, abych to nepokazila,“ říká zpěvačka, jejíž hlasový rozsah činí tři a půl oktávy.

Adam Plachetka historku potvrzuje a na vystoupení s Evou Pilarovou se velmi těší. „Když mi doma řekli, že by si se mnou paní Pilarová přála zpívat, čekal jsem, že to bude spíš nepřesná interpretace článku, ale ze slušnosti jsem paní Pilarové napsal, že mě moc těší její zájem, jestli to tak skutečně je. Byl jsem vlastně překvapen, když mi odpověděla, že to souhlasí,“ doplnil Adam Plachetka.

Nyní si oba umělci společnou spolupráci zopakují, a to 16. ledna 2020 při prvním sólovém koncertu Adama Plachetky v pražské O2 areně.Už tehdy jsme společně vybrali píseň, která nám sedí oběma, a já jsem moc rád, že se naskytla příležitost si ji zazpívat znovu. Jde o pomalou noblesní skladbu. Paní Pilarová patří mezi umělce, se kterými jsem vyrůstal, takže je mi ctí se s ní opět potkat na jednom jevišti,“ uvedl Adam Plachetka, který v těchto dnech účinkuje v Los Angeles na koncertě v Hollywood Bowl, kde zpívá v open air prostoru pro více než 17 tisíc posluchačů Mozartovo Requiem.

 

 

O koncertě

Adam Plachetka je u nás i ve světě spjatý s klasickou hudbou, pro svůj koncert ale udělá výjimku, a návštěvníci se tak mohou těšit vedle operních árií také na muzikály, jazz nebo pop. Krom sólových partů připravuje i řadu duetů, k nimž přizval přátele a umělecké kolegy nejen z oblasti klasické hudby. O vizuální koncepci a režii se postará uznávaný český režisér a audiovizuální tvůrce Michal Caban. Hudební nastudování má na starosti dirigent a skladatel Jan Kučera a hudební doprovod multižánrové uskupení Epoque Orchestra. Jazzové žánry na koncertě reprezentuje swingový zpěvák Jan Smigmator a vokální skupina SKETY.

 

O Evě Pilarové

Eva Pilarová patří k pěveckým legendám české populární hudby. Díky charakteristickému a naprosto výjimečnému hlasu nechala nesmazatelnou stopu také v oblasti jazzu, swingu, ale i rocku. Odborná kritika ji cení za široký hlasový rozsah a precizní pěveckou techniku.

Příští rok oslaví 60 let na scéně. Zpívá od mládí, začínala v kostelním sboru a studovala operní zpěv na JAMU. Kariéru odstartovala v divadle Semafor a Rokoko. Čtyřikrát vyhrála českou hudební anketu Zlatý slavík a má na kontě i řadu zahraničních úspěchů. Vydala na čtyři desítky úspěšných desek a získala dvě platinové a dvě zlaté desky.

Eva Pilarová je žena mnoha tváří. Kromě hudební branže si zahrála také v několika filmech (Letos v září, Kdyby tisíc klarinetů, Zločin v šantánu aj.), je autorkou několika knih a kuchařek (Vzpomínání, Potkala jsem léčitele) a díky zálibě ve fotografování měla několik výstav.

V září vydává Eva Pilarová album Pilarka 80 aneb Inventura těla. www.evapilarova.cz

 

 

Koncert se koná 16. ledna 2020 v O2 areně a vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal. Pořadatelem koncertu je společnost Bestsport.