Vídeň se připravuje na pivní slavnosti Kaiser Wiesn. Pivo zde bude levnější než na Oktoberfestu

Na přelomu září a října nastane ve Vídni i v Mnichově opět čas na kožené kalhoty a dirndl. Oproti tradičnímu Oktoberfestu bude ten vídeňský ale delší a nabídne podle pořadatelů i levnější pivo, jehož cena by neměla překročit dvanáct euro za tuplák.  

Za normálních okolností se ve vídeňském Prátru točí vše pouze kolem kolotočů.

Podzim však v Prátru bude patřit pivu a vše se tak bude točit kolem piva a slavnosti Kaiser Wiesn, která se zde bude konat od 22. září do 9. října 2022. Osmnáctidenní program tak o dva dny předčí i mnichovský šetsnáctidenní Oktoberfest. Podle pořadatelů Kaiser Wiesn konkurenční mnichovské slavnosti předčí i lepšími cenami piva. Zatímco v Mnichově si milovníci chmelového moku musí připravit v průměru 12,50 až 13,60 euro, ve vídeňském Kaiser Wiesn prý cena piva nepřekročí hranici 12 eur. Vlajkovým pivem slavností bude pivní speciál Kaiser Wiesn od rakouského pivovaru Gösser, který bude podobně jako rakouší výrobci tradičních pochutin Wiesbauer a Wojnar’s zastoupen v hlavních třech stanech.

 

V těch bude návštěvníkům slavností nabídnut bohatý kulturní program včetně hudebních vystoupení.

V každém stanu bude podle pořadatelů zastoupen jiný hudební žánr, takže si všichni návštěvníci přijdou na své. Kdo by se raději zdržoval venku, tedy mimo stan, může využít celý areál, který se rozprostírá na ploše 20 tisíc metrů čtverečních, kde je možné navštívit nespočet gastrostánků. Dobrou zprávou pro návštěvníky s dětmi je, že slavnosti vítají i rodiny a bohatý program pamatuje i na ty nejmenší.

 

Navštívit bude možné hlavní tři stany vždy od středy do soboty, a to od 11:30 do půlnoci. Přes den je vstup do stanů zdarma. Na večerní zábavu je potřeba zakoupit si vstupenky, které jsou k dispozici již od 44 eur, přičemž středeční večerní zábavy je možné se zúčastnit už od 29 eur.

Další informace

Vstupenky na Kaiser Wiesn je možné si zakoupit už nyní na www.kaiserwiesn.at

Foto: (c) Stefan Joham