Top news

Soutěž Česká biopotravina roku 2018


  PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlašuje již 17. ročník soutěže Česká biopotravina o nejlepší produkty českého ekologického zemědělství. Vítězné produkty z minulých ročníků mohou zájemci ochutnat na Dni otevřených dveřích Ministerstva zemědělství ČR.

 Soutěž o nejlepší tuzemskou biopotravinu pořádá Svaz PRO-BIO již od roku 2002. Soutěž Česká biopotravina je realizována díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství ČR. Vyhlášení probíhá každoročně v měsíci biopotravin v září, a to pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka a ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martina Klanici. Partnery soutěže je Biofach2018 (Proveletrhy s.r.o.)  a KEZ o.p.s. KEZ je první česká akreditovaná kontrolní a certifikační organizace, která zajišťuje odbornou nezávislou kontrolu a certifikaci v systému ekologického zemědělství.  

Pět kategorií soutěže

  Ekologičtí farmáři a producenti mohou své biopotraviny letos přihlašovat v pěti kategoriích: Biovíno, Biopotraviny živočišného původu, Biopotraviny rostlinného původu, Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky a nově je v letošním roce přidána kategorie Steaková biomasa.  Vítězové v jednotlivých kategoriích získají právo užívat pro vítězný výrobek označení Česká biopotravina, doplněný příslušným letopočtem. Vítěz každé z kategorií má právo užívat pro vítězný výrobek označení Vítěz kategorie Česká biopotravina, opět doplněný označením roku, za který byl titul udělen. Odměnou pro celkového vítěze bude zájezd za inspirací na největší evropský veletrh BioFach 2019 do Norimberku pro dvě osoby, včetně ubytování v hotelu a prostor a inzerci v médiích pro svůj produkt.     

 „Vyhlášení soutěže Česká biopotravina je pro nás každoročním vrcholem celoroční práce pro ekologické zemědělství v České republice. V rámci soutěže máme možnost ochutnat, a hlavně ocenit ty skutečně nejlepší produkty z české bioprodukce, které následně doporučujeme také českým spotřebitelům. Vyzýváme proto všechny české ekologické farmáře, aby se neostýchali přihlásit své produkty a poměřit své síly v konkurenci ostatních,“ říká manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková k soutěži.     

Uzávěrka přihlášek                                                                  

Uzávěrka přihlášek je 15. srpna 2018 (kromě kategorie Biovíno). Dodání vzorků: 20. srpna 2018 (trvanlivé na centrálu Svazu), 22. srpna 2017 do 8 hodin ráno (čerstvé na zasedání poroty do Prahy). Kategorie Biovíno je organizována ve spolupráci se Svazem vinařů České republiky, o. s., a uzávěrka přihlášek s předáním vzorků je 7. a 8. srpna 2018. Hodnocení bio vín proběhne 17.8.2018 ve Valticích. O prestižní titul se každoročně uchází desítky výrobků – potravin vyprodukovaných tuzemským ekologickým zemědělstvím. Účast v soutěži nabízí výrobcům biopotravin jedinečnou příležitost pro zviditelnění svých výrobků jak mezi obchodníky samotnými, tak pro zpopularizování mezi širokou veřejností. Je příležitostí prohloubit mezi spotřebiteli povědomí o biopotravinách českého původu a podpořit vynikající kvalitu v celém dodavatelském řetězci oboru biopotravin.      

Podpora soutěže

 Soutěž podporují internetové informační portály: Bio-info.cz, Biospotřebitel (PRO-BIO Liga), Nazeleno.cz a časopisy zaměřené na maloobchod Zboží&Prodej  a Plus. Ministerstvo zemědělství ČR u příležitosti připomenutí historických událostí první republiky a 90. výročí položení základního kamene budovy úřadu připravilo Den otevřených dveří pro širokou veřejnost.

Akce k soutěži

Akce se koná v budově i v areálu Ministerstva zemědělství ČR na adrese Těšnov 17, Praha 1 – Nové Město v sobotu 19. 5. 2018 v době od 10:00 do 18:00 hodin. Svaz PRO-BIO zde v rámci své prezentace představí ochutnávku vítězných potravin z minulých ročníků soutěže Česká biopotravina a dalších produktů ekologického zemědělství. V loňském roce 16. ročníku soutěže získaly absolutní titul Česká biopotravina 2017 Sterilované patizony pěstitele a zpracovatele Jan Vericha z Turnova. Obdržely nejvyšší počet bodů z 80 vzorků, které byly přihlášeny do soutěže. Nejlepší biopotravinou živočišného původu byl Sýr sv. Barbory – přírodní zrající sýr od Bio Vavřinec a Kosař, s.r.o. V kategorii Biopotraviny pro gastronomii, pochutiny a ostatní získal ocenění bylinný čaj v nálevových sáčcích Tady roste radost od společnosti Sonnentor s.r.o., nejlepším biovínem byl Ryzlink rýnský, slámové víno 2015 od společnosti Víno Marcinčák.

Jaromír a Věra Hamplovi