Vyhlídky týmu BWT ALPINE F1  na osmnáctý závodní víkend mistrovství světa FIA Formule 1 2022, Velkou cenu Japonska

Piloti Esteban Ocon a Fernando Alonso sdílejí své myšlenky na osmnáctý závod sezóny v Japonsku.

ESTEBAN OCON:

„To, jak se nám víkend v Singapuru vyvíjel, neodráželo, že víme, jak konkurenceschopný vůz máme a jaký potenciál v něm je. Byli jsme velmi zklamaní, že jsme odešli se dvěma odstoupeními souvisejícími s motorem a vím, že tým tvrdě pracuje na tom, aby se zjistil příčinu problémů, aby se zajistilo, že se nebudou opakovat. Dny, jako byly tyto,  v závodění bohužel přicházejí, ale my máme tento týden v Suzuce šanci rychle se odrazit. Je skvělé být zpět v Japonsku, zemi, kde mnoho z nás nebylo od roku 2019. Co se mě týče, nezávodím zde od roku 2018, což se zdá být velmi dávno. Myslím, že Suzuka je jednou z nejvíce vzrušujících tratí na světě a rozhodně moje nejoblíbenější v kalendáři F1. Atmosféra je opravdu úžasná a fanoušci jsou vždy tak nadšení a velmi dobře informovaní. Doufám, že budou stejně rádi, že nás mají zpátky, jako my, že jsme zpátky v této krásné zemi a na tak historické cestě.“

FERNANDO ALONSO:

„Suzuka je propiloty Formule 1 vzrušující test. Je to historická trať a jedno z nejzábavnějších míst k řízení. Tento víkend přejdeme z městského okruhu na tradičnější trať, která ale má několik náročných zatáček a sekvencí. Počasí může být také proměnlivé, takže nevíte, co čekat. Také miluji kulturu v Japonsku a fanoušci dokážou vytvořit takovou zvláštní atmosféru. Je to určitě jeden z mých nejoblíbenějších. Mám tam spoustu hezkých vzpomínek. Myslím, že jedním z mých nejlepších momentů bylo předjetí Michaela [Schumachera], který jel do slavné zatáčky 130R. Bylo to dobré předjíždění a nebylo to místo, kde by bylo snadné provést tento manévr vzhledem k samotné rychlosti zatáčky. Vyhráli jsme závod i v roce 2006, což byl obrovský moment v šampionátu mířícím do finále sezóny v Brazílii. Na to místo mám dobré vzpomínky a fanoušci jsou vždy tak skvělí.“

Velká cena Japonska

Fernando Alonso se zapsal do historie v Singapuru, španělský pilot má nyní nejvíce startů v závodech Formule 1 (350 Grand Prix)

• Nejlepší umístění Estebana Ocona v Suzuce bylo šesté místo v roce 2017
  • Fernando vyhrál v Suzuce v roce 2006 s náskokem +16 sekund před Felipem Massou.
  • Na aktuálním startovním roštu jsou čtyři předchozí vítězové Velké ceny Japonska (Fernando je jedním z nich)