Velká cena Spojených států – sobotní kvalifikace – tým BWT ALPINE F1

Tým BWT ALPINE F1 čelí zklamání ze sobotní kvalifikace na Velkou cenu Spojených států, kdy Fernando Alonso skončil devátý a Esteban Ocon osmnáctý.Penalizace na roštu znamenají, že Esteban odstartuje sedmnáctý a Fernando – s novým motorem ICE ve své pohonné jednotce, a proto dostane penalizaci o pět míst na roštu – na startovním roštu nedělního závodu čtrnáctý.

Esteban vypadl v Q1 teprve potřetí v sezóně, protože nedokázal dosáhnout žádného zlepšení v čase na kolo ve svých dvou jízdách na nových měkkých sadách pneumatik.

Fernando dokázal postoupit přes Q1 a Q2, když se zaměřoval na kvalifikaci v první desítce s ohledem na zmírnění deficitu své penalizace na startovním roštu.

Po úvodní jízdě na ojetých softech Fernando nakonec zajel čas na kolo 1 min 35,876 s, aby se kvalifikoval na deváté místo a penalizace pro výměnu motoru ho posunula zpět na čtrnácté místo na startovním roštu pro zítřejší závod na 56 kol, který se jede ve 14:00. místního času.

ESTEBAN OCON, P18, 1:37,068:

„Dnes to pro nás byl těžký den. Vypadnout z kvalifikace v Q1 je vždy těžké spolknout, zvláště když máme konkurenceschopné auto a do tohoto závodu jsme vstoupili po kvalifikaci na pátém místě v Japonsku. Podmínky byly dnes náročné a abych byl upřímný, celý víkend jsem se s autem necítil sladěný. Určitě je co dělat, abychom zjistili, co přesně se dnes pokazilo, ale jako vždy jsem si jistý, že tyto důvody najdeme. Pokud jde o závod, dáme do toho všechno, abychom se dostali na body.“

FERNANDO ALONSO, P9, 1:35,876:

„Bylo to velmi náročné s poryvy větru a vůz se řídil trochu obtížněji, zejména v zatáčkách ve vysoké rychlosti. Nakonec jsem s výsledkem  spokojený, protože naším cílem bylo dostat se do Q3. Bohužel máme penalizaci na startovním roštu a bylo by lepší startovat výše než ze čtrnáctého místa. Ale v závodě si užijeme trochu zábavy a myslím, že i tak můžeme získat slušné body s první desítkou, která je pro nás cílem.“

ALAN PERMANE, SPORTOVNÍ ŘEDITEL:

„Dnes to nebyl úplně náš den a rozhodně jsme zklamaní z našich kvalifikačních výsledků. Podmínky byly velmi náročné a silné poryvy větru se ukázaly jako obtížné pro všechny jezdce na trati, zejména v prvním sektoru ve vysoké rychlosti. Bohužel Esteban vypadl v Q1 a celý víkend nebyl se svým vozem úplně zajedno, takže musíme identifikovat oblasti pro zlepšení. Fernando vypadal ve všech relacích silně a byl zklamaný, že se nekvalifikoval výš – maximálně na sedmé místo – s tím, že tři nejlepší týmy zde mají mírný náskok. S penalizací na startovním roštu startujeme Esteben z P 17 a Fernando z P14 což samozřejmě neodpovídá našim obvyklým standardům a máme před sebou hodně práce, pokud chceme získat body ze zítřejšího závodu. To znamená, že vždy existují možnosti strategie a my budeme počítat s tím, že oba piloti budou dobře závodit, abychom z tohoto víkendu něco zachránili.“

Zdroj: BWT ALPINE F1 Team