Velká cena Rakouska vyhlídky týmu BWT Alpine F1

Pilotii Esteban Ocon a Fernando Alonso a šéf týmu Otmar Szafnauer sdílejí své myšlenky na jedenáctý závod sezóny v Rakousku.

OTMAR SZAFNAUER:

„Po Silverstone jsme pokračovali v zmenšování mezery na čtvrté místo v poháru konstruktérů poté, co se Fernando umístil na pátém místě v nedělním závodu. Bohužel oba vozy nemohly dokončit závod  kvůli Estebanovu odstoupení, o kterém nyní víme, že bylo způsobeno elektrickou poruchou na vysokotlakém palivovém čerpadle. Esteban jel skvělý závod a dobře se zotavil z incidentu v prvním kole. Vylepšení, které jsme zavedli v Silverstone, fungovalo podle očekávání a zvýšilo nám výkonnost na trati. Rakousko je druhý sprint závod roku a budeme se muset rychle zvládnout jediný trénink pátek před kvalifikací. Počasí tam může být nepředvídatelné a myslím si jsme schopni jet dobře v Rakousku, ať za deště nebo za slunečného počasí. Je to domácí závod našeho hlavního partnera BWT a stejně se těšíme, že s nimi budeme o závodním víkendu a doufejme, že si společně užijeme úspěchy na trati.“

ESTEBAN OCON:

„Dostat se na trojčíslí v F1 je úspěch, na který by byl každý pilot hrdý. Dá se říci, že je to číslo, které odráží konzistentnost ve sportu a ukazuje, že jsem zavedeným jezdcem s dobrými zkušenostmi. Ale vím, že nemám tolik zkušeností jako můj týmový kolega. Mým snem bylo vždy dostat se do Formule 1, takže budu rád, když řeknu, že jsem se zúčastnil 100 závodů a mnoho dalších mě čeká. Ale soustředím se na hladký závodní víkend s dobrým výsledkem v neděli. Silverstone byl pro mne osobním zklamáním. Jsem rád, že se vracím na další klasickou trať. Je to velmi malebné místo pro automobilový závod s relativně krátkým kolem ve srovnání s jinými tratěmi, na které jezdíme.“

FERNANDO ALONSO:

„Silverstone byl pro nás dobrý výsledek a v závěrečných kolech jsem si užil souboj v blízkosti čela. Musíme být spokojeni s pátým místem. Myslím, že to byl zatím můj nejlepší víkend, pokud jde o naši celkovou konkurenceschopnost a výsledek. Doufám, že můžeme pokračovat tam, kde jsme přestali v Silverstone. Naštěstí závody nejsou příliš daleko od sebe, takže cestování není v tomto dvojzávodu důležitým faktorem. Kolo je na Red Bull Ringu krátké, je to vždy velmi blízko a kvalifikace je obvykle těsná mezi několika vozy. Jedna malá chyba nebo ztráta času může být rozdílem mezi Q2 a Q3. Je to také víkend sprintové kvalifikace a myslím, že trať bude pro tento formát docela dobrá, protože je tam možné předjíždění. Chci dál bodovat.“

Velká cena Rakouska 2022:

• Esteban Ocon se tento víkend chystá na svou 100. Velkou cenu ve Formuli 1.
  • Fernando Alonso nyní najezdil nejvíce kilometrů v historii Formule 1, když předstihl Kimiho Räikkönena o minulém víkendu ve Velké ceně Británie (nyní 92 643 km).
  • Fernandovo páté místo v Silverstone bylo jeho nejlepším v sezóně a ve Formuli 1 získal přes 2 000 bodů (nyní 2 008).
  • Fernando při svých posledních třech závodech na Red Bull Ringu skončil na bodech
  • Toto bude 500. Grand Prix, ve které startoval španělský jezdec. Španělsko se stane devátou zemí, která tohoto milníku dosáhne.
  • Záložní pilot Oscar Piastri vyhrál první hlavní závod mistrovství FIA Formule 3 v roce 2020 v Rakousku.
  • Vozy s pohonem Renault zaznamenaly na Red Bull Ringu čtyři vítězství, 10 umístění na stupních vítězů, pět pole position a pět nejrychlejších kol.

Zdroj: BWT Alpine F1