Velká cena Rakouska – nedělní závod – tým MERCEDES-AMG PETRONAS F1 TEAM

Povzbudivé umístění na P3 a P4 pro MERCEDES-AMG PETRONAS F1 TEAM ve Spielbergu po akční Velké ceně Rakouska.

  • Lewis Hamilton získal své třetí umístění na stupních vítězů ve třech závodech po silném zotavení ze své startovní pozice na P8.
  • Udělal dva pit stopy, nejprve na tvrdou sadu pneumatik, pak přešel na strategii dvou zastávek – ale potenciální vzestup byl neutralizován systémem VSC, který umožnil vozům před ním zajet do boxů.
  • George měl v prvním kole kontakt se Sergiem Perezem, poškodil si přední křídlo a dostal pětisekundovou penalizaci.
  • George proto předčasně zajel do boxu, vyměnil křídlo a odpykal si penalizaci, než započal svou zotavovací jízdu polem z P19 – předjel řadu soupeřů cestou na na P4.
  • Tým má nyní 237 bodů v poháru konstruktérů a zatím 7 umístění na stupních vítězů.
2022 Austrian Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

LEWIS HAMILTON

Nejprve chci poděkovat ženám a mužům v garáži, kteří tak tvrdě pracovali na opravě auta. V sobotu ráno jsem bohužel potřeboval úplně nové auto. To je něco, co se mi často nestává, ale jsem jen vděčný za to, jak tvrdě všichni pracovali. Včera to bylo těžké ve sprintu, ale dnes to bylo lepší. Měli jsme slušné tempo v různých bodech závodu, i když jsem závodil trochu na území nikoho. Pro tým to byl trochu drsný víkend – ale jsem vděčný, že jsme dnes získali třetí a čtvrté místo. To jsou skvělé body a auto jsme vylepšili. Teď se musíme držet dál, abychom se dostali  dopředu.

2022 Austrian Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

GEORGE RUSSELL

Startoval jsem z P4 a skončil P4 – a pravděpodobně bych to vzal před závodem. Jsem ale trochu zklamaný z toho, jak se vše vyvíjelo. V prvním kole se Checo ve čtvrté zatáčce vyjel do vnějšku a poté se dostal do těsné linie. Měl jsem před sebou Sainze a musel jsem vyjet na obrubník na apexu. Zdálo se mi, že trest byl tvrdý – pro mě to byl závodní incident. Ale poté jsme závod od druhého kola dobře optimalizovali. Když se podíváme na pozitiva: na začátku jsme měli 20sekundovou zastávku v boxech – a skončili asi 15 sekund za stupni vítězů; Vrátil jsem se polem z P19 na P4; a maximalizovali jsme jako tým. Teď musíme sklopit hlavy a pokračovat dále.

2022 Austrian Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

TOTO WOLFF

Zdá se, že na konec závodu lze pohlížet ze dvou úhlů. Dnes musíme přijmout P3 a P4. A když  vezmete v úvahu, že jsme měli v pátek odpoledne dvě auta na kusy, je to silný výsledek. Ale chybí nám ty dvě tři desetiny, abychom mohli závodit vepředu. S autem máme záblesky světla na konci tunelu – pak zase zmizí a my se musíme dostat na vrchol. Dnes, po závodním stintu, jsme vypadali konkurenceschopněji než včera. Ale měli jsme dva piloty, kteří po incidentech ve sprintu a v úvodních kolech potřebovali zavést silné zotavovací jízdy. Bylo dobré vidět Charlese na nejvyšším stupni. Měl hodně smůly a  boj probíhá vepředu. Nyní musíme zapracovat na voze, abychom stáhli mezeru na týmy před námi, a pak uvidíme, jak se do mixu dostaneme.

2022 Austrian Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

ANDREW SHOVLIN

Byl to velmi náročný víkend v garáži, ale velmi mě uspokojilo, že jsme skončili na třetím a čtvrtém místě. Vnímali jsme Georgeův trest za incident se Sergiem jako tvrdý. Byl nahoře na obrubníku a nechal víc než dost místa. Po kontaktu jsme museli vyměnit přední křídlo, takže to znamenalo velmi dlouhou zastávku. Musel dvakrát projet polem, ale závodil skvěle a maximalizoval příležitosti. Podobně i Lewis měl v prvním stintu co dělat kvůli své startovní pozici. Jakmile předjel vozy ve středu pole, měl dobré tempo, ale v té době byl rozdíl na Charlese a Maxe příliš velký na to, abychom je stíhali, takže jsme se soustředili jen na to, abychom auto přivezli do cíle. Tohle nebyla trať, která by nám v posledních letech vyhovovala. Navzdory nedostatku tempa na Ferrari a Red Bull jsme povzbuzeni skutečností, že se ubíráme správným směrem a v příštích několika závodech, které  máme ještě před sebou. Čeká nás  několik dní v továrně, abychom napravili situaci na automobilových součástkách, tento víkend nebyl v tomto ohledu skvělý! Ale na okruh Paula Ricarda se vrátíme zpět v čase a těšíme se na trať, která by měla vozu vyhovovat.

 

Zdroj: MERCEDES-AMG PETRONAS F1 TEAM

 

Formule 1 – Rolex Grosser Preis von Österreich 8.-10.7. 2022