Velká cena Monaka –sobotní FP 3 a kvalifikace – tým Scuderia Ferrari

Charles Leclerc a Carlos Sainz byli ve třetím a posledním volném tréninku na Velkou cenu Monaka druhý a třetí nejrychlejší. 56 kol. Oba piloti používali pouze měkké sady pneumatik. Charles zajel v několika jízdách celkem 29 kol a zastavil čas na 1’12″517, o 41 tisícin pomaleji než Sergio Pérez. Carlos zajel 28 kol, nejlepší v čase 1’12”846. Kvalifikace začíná v 16 SEČ.

Velká cena Monaka

Až  se zítra v 15 SELČ rozjede Velká cena Monaka, oba vozy Scuderia Ferrari odstartují z první řady. Charles Leclerc si ve své F1-75 zajistil svou pátou pole position ze sedmi závodů této sezóny a bude moci počítat s tím, že vedle něj bude Carlos Sainz. Pro tým to byla téměř dokonalá kvalifikace: Charles získal 14. pole position v kariéře, což ho řadí na čtvrté místo v historickém seznamu pilotů Ferrari, jen o jedno za Felipem Massou. Pro Scuderii to byla 235. pole position a její 68. umístění na pozicích jedna-dva v kvalifikaci.

Q3

Charles a Carlos se pohodlně dostali do závěrečné části tréninku, na kterou měli každý dvě nové sady měkkých pneumatik. Ve své úvodní jízdě byl Charles Leclerc první na trati, aby se vyhnul provozu a zajel vynikající čas 1’11“376, přičemž Carlos Sainz zastavil čas v čase 1’11“601, aby byl druhý nejrychlejší. Oba piloti Ferrari se vrátili na trať na posledních měkkých sadách pneumatik , aby zjistili, zda se mohou zlepšit. Zdálo se, že se to oběma podaří, přičemž Charles hledal kurs, aby prolomil hranici 1 m 11s. Sergio Perez se však těsně před tunelem roztočil a narazil do bariéry a Carlos, který nebyl daleko za ním, se snažil vyhnout Red Bullu, ale i on se roztočil přes trať. Jeho F1-75 se srazila s Red Bullem a v tomto okamžiku byly vyvěšeny červené vlajky. Ani jeden z pilotů naštěstí nebyl zraněn.

 

Nejistá předpověď

Nyní bude vůz s číslem 55 opraven po nárazu do levého zadního rohu. Jako vždy zde bude časově velmi dlouhý závod, jeho 78 kol odpovídá 260,286 kilometru. Kromě obvyklých nebezpečí je v knížectví od rána možnost deště. Inženýři a jezdci proto stráví tento večer sledováním všech možných scénářů, aby byli na závod co nejlépe připraveni, bez ohledu na podmínky.

 

Charles Leclerc #16

„S naším dosavadním výkonem o tomto víkendu jsem velmi spokojený. Cítil jsem se ve voze sebevědomě a v Q3 začal o něco více tlačit. První kolo bylo dobré. Myslím, že to druhé bylo jedno z nejlepších kol, jaké jsem kdy v kvalifikaci zajel. Bylo to tak příjemné řídit a byl jsem opravdu na limitu. Měl jsem velkou přetáčivost, takže záď byla dost volná. Přesto jsem věděl, že kolo je na dosah, a to byl obzvlášť dobrý pocit. Je škoda, že jsem to nemohl dokončit, ale tohle je Monako a víme, že poslední pokus je vždy ohrožen žlutými nebo červenými vlajkami. I tak jsme si zajistili pole position, takže jsem opravdu spokojený. Ať už budou zítra jakékoli podmínky, odstartujeme z nejlepšího možného místa a uděláme vše pro to, abychom víkend dokončili tak hladce, jako doposud.“

Carlos Sainz #55

„Během dnešní kvalifikace to byl skvělý nárůst, zvláště do Q3, kdy se to bohužel trochu zhoršilo. Při prvním pokusu jsem musel v rychlém kole předjet oba Mercedesy a sebral jsem  pár desetin, zvláště když jsem předjel Hamiltona u bazénu. Při druhém pokusu jsem si však byl jistý, dokud přede mnou  nenarazil Seergio Perez. Udělal jsem, co jsem mohl, abych rychle zareagoval a vyhnul se srážce, ale bylo příliš pozdě. V Monaku se takové věci mohou stát a bohužel mne to potkalo. Celkově je P2 na startu v neděli slušná pozice a pro tým je to dobrý den s dobrou příležitostí zítra získat solidní body. Pojďme závodit!“

Zdroj: Scuderia Ferrari

 

FORMULA 1 – GRAND PRIX DE MONACO 27.5.-29.5.2022