Velká cena Maďarska – sobotní kvalifikace – Tým MERCEDES-AMG PETRONAS F1

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas odstartují na Velké ceně Maďarska z první řady

  • Lewis Hamilton obsadil 75. pole position pro tým Mercedes F1 neuvěřitelným kolem na Hungaroringu.
  • Valtteri Bottas předvedl působivý výkon a odstartuje zítřejší závod z P2.
  • Oba piloti budou zítra startovat na střední sadě pneumatik
  • Lewis získal na Velké ceně Maďarska svou osmou pole position, čímž překonal rekord, o který se dělil s Michaelem Schumacherem na této Grand Prix.
  • Dnes to byla 214. pole position pro Mercedes-Benz ve Formuli 1, překonali Renault jako dodavatele motorů s druhým největším počtem polů.

LEWIS HAMILTON

Bylo to úžasné kvalifikační kolo, to poslední. Tento víkend všichni odvedli skvělou týmovou práci, včetně Valtteriho. Snažíme se tlačit auto dopředu, neustále se vyvíjet a lidé v továrně pracovali naplno. Bylo úžasné vidět, jak se všichni shromažďují a tlačí vpřed, a já si vážím velké podpory, kterou zde mám. zítra to bude vzrušující – je překvapivé vidět všechny za sebou na měkké sadě pneumatik. Je určitě skvělé že budeme oba startovat z první řady, je poprvé po dlouhé době a já jsem všem v továrně vděčný.

 

2021 Hungarian Grand Prix, Saturday – LAT Images

VALTTERI BOTTAS

Ve Silverstone jsme viděli dobrý pokrok ve výkonu a zdá se, že to pokračuje i tady v Budapešti. Podmínky jsou zde kvůli horku docela jedinečné a zatím jsme si vedli dobře. Jako tým jsme na střední straně pneumatik pro zítřejší závod v dobré pozici – Red Bull bude mít výhodu na startu na měkké sadě, ale v prvním stintu budeme moci jet déle, takže jsme připraveni na zajímavý závod. Musíme se zaměřit na start. Jsem trochu zklamaný z mé první jízdy v Q3, Lewis měl úžasné kolo a necítil jsem se s autem tak sebevědomě. V Q2 jsem trochu ztratil rytmus a na střední sadě pneumatik nebylo snadné  v Q3 přezout na měkkou sadu a jít do útoku. Ale moje kolo bylo slušné a stačilo na P2, takže jsem celkem spokojen.

2021 Hungarian Grand Prix, Saturday – Steve Etherington

 

2021 Hungarian Grand Prix, Saturday – Steve Etherington

Zdroj: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team