Velká cena Las Vegas – nedělní závod – tým BWT Alpine F1

Tým BWT ALPINE F1 získal z Velké ceny Las Vegas 12 bodů, zatímco Esteban Ocon se ze šestnáctého místa na startovním roštu vyšplhal o dvanáct míst na čtvrté místo. Jeho týmový kolega Pierre Gasly měl smůlu, že skončil mimo body, když startoval ze čtvrtého místa na startovním roštu a projel cílem jako jedenáctý.

Byla to zábavná sobotní noční Grand Prix pod působivými světly města, která začala incidenty v úvodních fázích. Esteban si v úvodním kole polepšil o osm pozic a obsadil osmé místo, zatímco Pierre si udržel čtvrtou startovní pozici.

Pierre zajel do boxů v 17. kole pro novou tvrdou sadu pneumatik a Esteban o tři kola později kvůli povinné zastávce. Od té chvíle to bylo o práci s pneumatikami až do konce závodu. Oba jezdci ve 34. kole bojovali o pozice, přičemž Esteban dokázal předjet Pierra a dostat se na páté místo. Nakonec Esteban postoupil na čtvrté místo po zastávce v boxech Oscara Piastriho a poté přenechal čtvrté místo Georgi Russellovi, jehož pětisekundová penalizace vedla k tomu, že si Esteban připsal zasloužených 12 bodů. Pierre se trápil na tvrdé sadě pneumatik a skončil na jedenáctém místě.

Tým nyní míří do Abú Zabí k závěrečnému závodu mistrovství světa FIA Formule 1 2023.

BWT Alpine F1 – Grand Prix Las Vegas

ZÁVOD

Esteban startoval ze 16. místa na nových středně tvrdých pneumatikách (pit stop L20 pro nové tvrdé pneumatiky).

Nejrychlejší kolo: 1:36.637

Pierre startoval ze 4. místa na nových středně tvrdých pneumatikách (pit stop L17 pro nové tvrdé pneumatiky).

Nejrychlejší kolo: 1:36.913

ESTEBAN OCON, STARTOVAL Z 16. MÍSTA, SKONČIL NA 4. MÍSTĚ:

„Jaká noc v Las Vegas být mimo body a skončit na čtvrtém místě! Rád bych týmu pogratuloval k tomuto skvělému výsledku a úžasnému zotavení. Byl to chaotický start, ale podařilo se nám udržet a v prvním kole jsme získali osm pozic. Poté jsme museli být trpěliví, zajet čistý závod a práce s pneumatikami byla opravdu klíčová. Udělal jsem několik dobrých předjížděcích manévrů a skončit čtvrtý na tomto úžasném místě je opravdu skvělý výsledek, zejména s ohledem na to, jak jsem se cítil po kvalifikaci. Příští týden nás čeká ještě jeden závod v Abú Zabí a my se budeme snažit přenést tuto dynamiku do finále sezóny.“

PIERRE GASLY, STARTOVAL ZE 4. MÍSTA, DOJEL Z 11. MÍSTA:

„Z mé strany garáže je to zklamání, když jsem se dostal ze čtvrtého místa na startovním roštu na jedenácté místo. Je mnoho věcí, které musíme přezkoumat, protože to není to, čeho jsme dnes chtěli dosáhnout. Byl to dobrý start za obtížných podmínek, první stint byl docela dobře zvládnutý a pohodlně jsme se drželi v první čtyřce. Jakmile jsme nasadili tvrdé pneumatiky, zdálo se, že se trápíme, pneumatiky se opotřebovávaly a celý druhý stint byl výzvou dostat se do cíle. Byla to frustrující noc a je to pro nás škoda. To znamená, že to byl pro tým velmi dobrý víkend se čtvrtým místem v kvalifikaci a čtvrtým místem Estebana v závodě. Uděláme analýzu a příští víkend se vrátíme na finále sezóny v Abú Dhabí, připraveni zakončit sezónu co nejlépe.“

BRUNO FAMIN, DOČASNÝ ŠÉF TÝMU:

„Celkově to byl pro tým v Las Vegas povzbudivý víkend. Zatímco včerejší kvalifikace patřila Pierrovi po skvělém výkonu v jednom kole, dnes to bylo o Estebanovi, který jel skvěle, vypracoval se ze šestnáctého na čtvrté místo a získal 12 bodů. Dařilo se mu, že se vyhnul chaosu na startu, a pak dal dohromady dva dobře zvládnuté stinty, aby se dobře staral o pneumatiky a udržel konkurenceschopné tempo až do konce. U Pierra máme několik věcí, které musíme posoudit. Jako tým budeme pečlivě analyzovat výkon z tohoto víkendu – lepší, než jsme očekávali – než se příští víkend vydáme do Abú Zabí k závěrečnému závodu.“

Zdroj: BWT Alpine F1 Team