Velká cena Austrálie – nedělní závod – tým Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari opouští Austrálii bez bodů, jasně prokázala, že udělala pokrok, pokud jde o rychlost závodu ve srovnání s úvodními dvěma koly. Charles Leclerc musel odstoupit poté, co vyjel z trati ihned po startu. Carlos Sainz vypadl z bodového umístění kvůli pětisekundové penalizaci uvalené v posledním kole, která ho posunula ze 4. na 12. místo, po agresivní jízdě ve snaze o posun v pořadí.

Úvodní stadia závodu

Carlos unikl dobře z pátého místa na startovním roštu, zatímco ze sedmého místa se Charles pokusil předjet Lance Strolla ve 3. zatáčce. Kanadský pilot se musel dostat před Ferrari předjet, aby se vyhnul autu před ním, což poslalo SF-23 do smyku a skončilo uvíznutím ve štěrku. Krátce nato vyjel Safety Car podruhé, poté co Alex Albon narazil do bariér. Tým se proto rozhodl vynechat povinnou zastávku v boxech a přezout Carlosův vůz ze střední sady pneumatik na tvrdou sadu přičemž španělský pilot se vrátil na 11. místo, všichni byli připraveni posouvat se v pořadí, zatímco ostatní jeli později do boxů, stejnou strategii přijal i tehdejší lídr závodu George Russell. Ale závod byl poté označen červenou vlajkou, aby bylo možné odklidit úlomky, čímž byla zrušena výhoda Carlosovy dobře zvolené strategie. Osamělé Ferrari se následně postavilo na start ze šesté řady.

4 – GP AUSTRALIA F1/2023 –  credit: @Scuderia Ferrari Press Office

Obrana

Při restartu se Carlos, stále na tvrdé sadě pneumatik začal předjíždět a rychle za sebou nechal Oscara Piastriho, Landa Norrise, Yukiho Tsunodu, Nico Hülkenberga, Lance Strolla a Pierra Gaslyho, takže ve 25. kole  se pposunul na čtvrté místo. Poté jel  konzistentním tempem v SF-23, a tak zůstal v kontaktu s Lewisem Hamiltonem a Fernandem Alonsem, přičemž se stále dokázal managovat pneumatiky, což je jasný důkaz, že nedávná práce v Maranellu a na dráze, hlavně pokud jde o rychlost závodu začíná fungovat.

 

Kruté finále

Zbývá méně než deset kol a nehoda Kevina Magnussena přinesla druhou červenou vlajku. Následoval další pevný start, do konce zbývala jen dvě kola. Carlos se zařadil do druhé řady a perfektně odstartoval, po boku třetího Alonsa vjel do zatáčky 1. Oba Španělé se srazili, oba mohli pokračovat a Carlos se dostal na třetí místo. Ale pak to byl chaos za nimi kdy oba piloti Alpine skončili v bariérách. Následovala další červená vlajka, ale sportovní komisaři se domnívali, že závod bude muset ještě dokončit plánovaných 58 kol a vozy, které ještě mohly jet, dokončily poslední kolo za Safety Carem, který zajel do boxů, aby mohla fronta vozů dojet k šachovnicové vlajce. Carlos projel přes cílovou čáru jako čtvrtý, ale klasifikoval se jako 12. kvůli pětisekundové penalizaci po kolizi s Alonsem. Mistrovství světa pokračuje za čtyři víkendy Velkou cenou Ázerbájdžánu 30. dubna 2023.

4 – GP AUSTRALIA F1/2023 –  credit: @Scuderia Ferrari Press Office

Carlos Sainz #55

„Měl jsem dobrý start a cítil jsem se sebevědomě na střední sadě pneumatik, ale měli jsme smůlu, když jsme zajeli do boxů těsně předtím, než vyvěsili první červenou vlajku a já jsem klesl na 11. místo. Odtamtud se mi podařilo díky několika dobrými předjížděcími manévry a solidnímu tempu postoupit dopředu, takže jsem za to rád. Celkově to byl dobrý závod, ale penalizace zkazila veškeré úsilí a já s tím nesouhlasím. Frustrace, kterou teď cítím, bude těžko stravitelná, ale zkusím z dnešního dne si vzít jen na pozitiva a soustředit se na další závod.

4 – GP AUSTRALIA F1/2023 –  credit: @Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc #16

„Bylo nešťastné, že jsme dnes závod ukončili tímto způsobem, ale byl to závodní incident a nemyslím si, že jsme mohli udělat něco jinak. Jsme zklamaní, ale čeká nás další závod, kde doufám, že vše půjde zase hladce.“

4 – GP AUSTRALIA F1/2023 -credit: @Scuderia Ferrari Press Office

 

Frédéric Vasseur, šéf týmu

„Dnešní výsledek, nikoli body, neodráží pokrok, kterého jsme jako tým dosáhli. Udělali jsme krok vpřed, pokud jde o čistý výkon, a co je ještě důležitější, měli jsme slušné a konzistentní závodní tempo na různých směsích pneumatik, včetně tvrdé sady. Jen včerejší kvalifikace neodpovídala našemu potenciálu. Naší první reakcí je frustrace, Charles měl zjevně smůlu, že se na startu zapletl do závodního incidentu. Bylo dobré zavolat  Carlose do boxu  pod prvním Safety Carem, ale po červené vlajce musel znovu startovat z P11, ze kterého se velmi dobře zotavil. Penalizace pro něj měla zničující dopad na konečný výsledek, ale i přes to se vracíme do Maranella s vědomím, že jdeme správným směrem a nyní máme tři týdny na to, abychom pokračovali v práci na optimalizaci a aktualizaci SF-23 pro nadcházející závody.“

 

Zdroj: Scuderia Ferrari

 

Výsledky – Grand Prix Formule 1 – 2023