Sergio Pérez se zavázal k budoucnosti s Oracle Red Bull Racing do roku 2024

Mexický pilot podepsal smlouvu  na další dvě sezóny s úřadujícími šampiony F1. Po svém prvním vítězství ve Velké ceně Monaka Oracle Red Bull Racing oznámil, že Sergio ‚Checo‘ Pérez svěřil svou budoucnost týmu s dvouletým prodloužením své stávající smlouvy.

  • Po vstupu do týmu na konci roku 2020 si Checo užil svou nejúspěšnější sezónu ve Formuli 1 se 190 body a celkově čtvrtým místem v šampionátu jezdců 2021, sezóně, která zahrnovala vítězství ve Velké ceně Ázerbájdžánu a čtyři další umístění na stupních vítězů.
  • Tento uplynulý víkend před závodem v Monaku podal tužku a 32letý mexický pilot, který je v současné době třetí v šampionátu jezdců, je na dobré cestě tento úspěch letos překonat.
  • Po pouhých sedmi odjetých závodech sezóny nashromáždil Checo 110 bodů a čtyři umístění na stupních vítězů, včetně první pole position pro pilota z Mexika na Grand Prix Saúdské Arábie a přelomového vítězství v GP Monaka, díky kterému zvítězil lepší krajan Pedro Rodríguez, se stal nejúspěšnějším Mexičanem v historii F1.

  • V komentáři k dnešnímu oznámení Team principal a generální ředitel týmu Oracle Red Bull Racing Christian Horner řekl:

„Od nástupu do Oracle Red Bull Racing odvedl Checo fantastickou práci. Znovu a znovu prokázal, že je nejen skvělý týmový hráč, ale jak rostla jeho úroveň , stal se skutečnou silou, se kterou je třeba počítat na ostrém konci startovního pole. Letos udělal další krok a ztráta na mistra světa Maxe se výrazně zmenšila, o čemž svědčí jeho vynikající pole position v Džidě na začátku letošního  roku a nádherné vítězství v Monaku právě minulý víkend. Držet se jeho tempa, závodního umění a zkušeností bylo pro nás samozřejmé a jsme rádi, že Checo bude pokračovat v závodění pro tým až do roku 2024. Věříme, že ve spolupráci s Maxem máme dvojici pilotů, která nám může přinést ty největší ceny v F1.“

  • Checo dodal:

„Pro mě to byl neuvěřitelný týden, vyhrát Velkou cenu Monaka je snem každého jezdce a pak následovalo prohlášení, že budu s týmem pokračovat až do roku 2024, a z toho mám velkou radost. Jsem velmi hrdý na to, že jsem členem tohoto týmu a cítím se zde nyní úplně jako doma. Spolupracujeme velmi dobře a můj vztah s Maxem, na trati i mimo ni, nám rozhodně pohání vpřed. Vybudovali jsme obrovskou dynamiku jako tým a tato sezóna to ukazuje, mám velkou radost, kam nás to všechny může v budoucnu zavést.“

Zdroj: Oracle Red Bull Racing

Velká cena Monaka – nedělní závod – tým Oracle Red Bull Racing