Scuderia Ferrari a Charles Leclerc společně půjdou kupředu

Scuderia Ferrari s potěšením oznamuje, že prodloužila smlouvu s Charlesem Leclercem, který tak bude i nadále jezdit za italský tým v mistrovství světa Formule 1 i po sezóně 2024.

Produkt Akademie

Charlesovo spojení se značkou Maranello sahá až do doby před jeho působením ve Formuli 1, protože se v roce 2016 připojil k jezdecké akademii Ferrari. Po dominantním výkonu v šampionátu Formule 2 v roce 2017 se Monačan rok učil svému řemeslu u Sauberu a v roce 2019 poprvé závodil se Scuderií. V tomto roce se stal nejmladším jezdcem v historii Scuderie, který vyhrál Grand Prix, a to vítězstvím na ikonickém okruhu Spa-Francorchamps, což zopakoval o týden později v Monze před nadšeným publikem. V roce 2022 vyhrál další tři Grand Prix a skončil druhý v hodnocení jezdců. V pouhých 26 letech je již na druhém místě v žebříčku jezdců, kteří si za volantem Ferrari zajistili pole position, na 23 místech s Nikim Laudou, před ním je pouze legendární Michael Schumacher s 58 body. Během svého působení ve Scuderii se zúčastnil 103 závodů, 30krát skončil na stupních vítězů, zajel sedm nejrychlejších kol a získal 1035 bodů.

Fred Vasseur, šéf týmu

„Charlesovo pouto ke Scuderii přesahuje pouhou vazbu jezdce a týmu, protože je součástí rodiny Ferrari již osm let, což se datuje do doby, kdy ještě předtím nenosil na své závodní kombinéze emblém vzpínajícího se koně. Jeho hodnoty a hodnoty našeho týmu se prolínají, a tak pro nás bylo přirozené, že jsme se shodli na rozšíření naší spolupráce. Známe ho pro jeho neutuchající touhu posouvat své limity a oceňujeme jeho mimořádné schopnosti, pokud jde o boj a předjíždění v závodě. Jsme odhodláni dát Charlesovi vítězný vůz a vím, že jeho odhodlání a odhodlání jsou prvky, které nám mohou pomoci dosáhnout našich cílů.“

Charles Leclerc, jezdec, vůz #16

„Jsem velmi potěšen, že budu nosit závodní kombinézu Scuderia Ferrari ještě několik dalších sezón. Závodit za tento tým bylo mým snem už od tří let: sledoval jsem Velkou cenu Monaka z okna kamarádova bytu v zatáčce Ste. Devote a vždy jsem vyhlížel červená auta. Tento tým je mou druhou rodinou od té doby, co jsem v roce 2016 vstoupil do Ferrari Driver Academy, a za posledních pět let jsme toho společně hodně dokázali, bojovali jsme v dobrém i zlém. Věřím však, že to nejlepší teprve přijde a nemůžu se dočkat, až tato sezóna začne, abych udělal další pokrok a byl konkurenceschopný v každém závodě. Mým snem zůstává vyhrát mistrovství světa s Ferrari a jsem si jistý, že v nadcházejících letech si spolu užijeme skvělé chvíle a uděláme radost našim fanouškům.“