ORACLE RED BULL RACING  zahajuje 20. sezónu ve Formuli 1

Tým Oracle Red Bull Racing dnes zahájil svou 20. sezónu ve Formuli 1 s globálně živě přenášenou show, která odstartovala novou kampaň týmu „Forever Rebl“, oslavující dvě dekády kultury Red Bullu ve sportu.

Slavnostní úvod na dnešním zahájení sezóny 2024 odstartovalo rok oslav, zaměřuje se na vliv týmu na F1 na trati i mimo ni a to, jak se rozrostl z nováčků v paddocku v několikanásobné vítěze šampionátu.

Forever Rebl

Forever Rebl byl vytvořen, aby zdůraznil roli kultury Red Bullu při rozvoji týmu, který od svého debutu ve Formuli 1 při Velké ceně Austrálie v roce 2005 neustále posouvá hranice tohoto sportu. Forever Rebl bude svědkem toho, jak tým v průběhu roku vyvíjí řadu speciálních akcí a aktivací, z nichž každá je navržena tak, aby fanouškům přiblížila tým a jeho 20letou historii.

Od navázání na loňskou soutěž Make Your Mark s novými a ještě zajímavějšími příležitostmi pro fanoušky, aby dodali svůj kreativní nádech letošnímu vozu, až po ohromující spolupráci v oblasti umění a módy, která také vyústí v exkluzivní merchandsing. Od několika akcí po celém světě až po možnost fanouškům získat jedinečné upomínkové předměty, které pokrývají dvě desetiletí týmu ve Formuli 1: Forever Rebl postaví příznivce týmu přímo do centra oslav.

Forever Rebl

 

A s ohledem na to byli fanoušci při dnešním zahájení sezóny 2024 pevně v centru pozornosti. V loňském roce byla fanouškům týmu prostřednictvím Paddocku nabídnuta možnost virtuálně představit uvedení na trh na svých sociálních kanálech, ale letos při příležitosti uvedení přelomového modelu RB20 dostala vybraná skupina šťastných fanoušků příležitost zúčastnit se představení osobně, a to v technologickém kampusu Red Bull.

 

Více než 350 fanoušků, týmových partnerů a zástupců médií se shromáždilo v nejmodernější, na míru postavené sadě, aby přivítalo RB 20 v závodním světě. Třináctinásobný vítěz Grand Prix a bývalá hvězda týmu Red Bull Racing David Coulthard moderoval ceremoniál s moderátorkou Derine Adetoseye. Šéf týmu a  generální ředitel Christian Horner, trojnásobný mistr světa Max Verstappen,   Sergio „Checo“ Pérez a jezdci programu Red Bull Academy Emely de Heus a Hamda Al Qubaisi. Skupina se sešla, aby vytvořila show, která usměrnila slavnou historii týmu a připravila vzrušující  vstup do budoucnosti pro tým, který dvakrát obhájil titul.

 

 

Šéf týmu a generální ředitel týmu Christian Horner při odhalení RB 20 řekl:

„Toto je významný rok v historii týmu. Za posledních 20 let se Red Bullu podařilo změnit prostředí Formule 1 a dokázal to díky tomu, že byl odhodlaný dělat věci jinak, že dokázal hrát tvrdě a  závodit ještě tvrději a že se plně soustředil na soutěžení o největší ceny v tomto sportu. Měli jsme to štěstí, že se nám to povedlo při několika příležitostech a získání sedmi  titulů v Poháru jezdců, šest vítězství v Poháru konstruktérů a 113 vítězství v závodech k dnešnímu dni demonstrují úspěch vize týmu Red Bullu  Nejnovější příběh tohoto příběhu začíná dnes s RB 20. Čeká nás napínavá a nesmírně vyrovnaná sezóna, ale jak jsme viděli loni, je to tým, který pracuje na vrcholu svých sil a v Maxovi a Checovi máme dva jezdce, kteří mohou podávat výkony na každém okruhu, za jakýchkoli podmínek, takže jsem si jistý, že stejně jako jsme to dělali posledních 20 let,  Můžeme bojovat o stupně vítězů, vítězství a doufejme, že i o další mistrovské tituly.“

 

RB20 Technické specifikace:

Název modelu: Oracle Red Bull Racing – RB 20

Pohonná jednotka: Honda RBPTH002

Převodovka: Osmistupňová převodovka, podélně uložená s hydraulickým řazením a ovládáním spojky

Palivo: Esso Synergy

Olej: Mobil 1

ERS: Red Bull Powertrains

Brzdy: Karbon-karbonové kompozitní kotouče a destičky

Ráfky: Průměr kola: 18in, přední a zadní, BBS standardní dodávka

 

 

Zdroj: Red Bull Content Pool

Formule 1 – kalendář závodů 2024