Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Nizozemska na domácí půdě.

Je to sedmé vítězství nizozemského jezdce v sezóně. Pilot týmu Red Bull Racing Honda zahájil závod na pole position a udržel si vedení po většinu závodu na 72 kol v nizozemském Zandvoortu, přičemž cílem projel s časem 1: 30: 05,395-20,932 s před Lewisem Hamiltonem, který se umístil na druhém místě. Max Verstappen je nyní v čele žebříčku s 224,5 body. Sergio Pérez, jedoucí za Red Bull Racing Honda, projel cílovou čáru na osmém místě. Mexický pilot odstartoval z boxové uličky poté, co se tým rozhodl přes noc vyměnit pohonnou jednotku na svém RB16B, ale za své úsilí byl odměněn vítězstvím Driver of the Day.

MAX VERSTAPPEN – 1. místo

„Je neuvěřitelné vyhrát dnes na další  domácí trati a je skvělé znovu se dostat do čela šampionátu jezdců. Očekávání byla samozřejmě na tento víkend velmi vysoká a nikdy nebylo snadné je splnit, ale diváci byli neuvěřitelní a jsem rád, že jsem zde vyhrál. Byl to docela těžký závod. Lewis  vyvíjel tlak a oba Mercedesy měli opravdu dobré tempo, ale dokázali jsme mít ten třísekundový náskok, když jsme to potřebovali, a myslím, že to bylo velmi důležité. S výkonem celého týmu můžeme být opravdu spokojeni – závod jsme zvládli opravdu dobře. 72 kol po této trati je skvělých, zvláště před všemi těmito fanoušky – byli neuvěřitelní po celý závod. Nikdy v životě jsem nic takového nezažil. Dnes večer budu samozřejmě slavit doma, ale Monza je hned za rohem a mistrovský boj je těsný, takže se chci postarat, že podáme nejlepší výkon. “

SERGIO PÉREZ – 8. místo

„Dal jsem do toho všechno. Každé předjíždění bylo na limitu a já musel hodně riskovat. Dnešek byl o omezení škod, když jsem po penalizaci za výměnu motoru startoval z boxů. Byla to trochu škoda na konci, když jsme se s Landem dostali do kontaktu; Měl jsem hodně poškození na pravé straně auta. Myslím, že to byl závodní incident, protože jsem nedostal dostatek prostoru a domnívám se, že mne neviděl. Od té chvíle jsem ztratil hodně přilnavosti; jinak si rozhodně myslím, že dnes byla karta  na P6. Opravdu jsem si přál, abych mohl nizozemským fanouškům dát víc, byli celý víkend neuvěřitelní. Od této chvíle jde jen o to dívat se dopředu a snažit se do Monze vrátit silný. “

CHRISTIAN HORNER – Team principal

„Dnes to byl pro tým bezvadný závod. Je tu fantastická atmosféra a já jsem za celou svou kariéru takovou odezvu nezažil – fanoušci v Holandsku jsou neuvěřitelní. Pro Maxe byl důležitý čistý start, jeho schopnost soudit a číst úroveň přilnavosti je velmi dobrá. Věděli jsme, že díky strategickým možnostem, které Mercedes měl, se chystají rozdělit strategii a přesně to udělali. Pro Maxe bylo také klíčové rychle přejet Valtteriho a poté jsme se mohli soustředit na Lewise. Tým dnes udělal vše, co mohl, aby  zajistil Maxovi hladký závod a udělal vše, co potřeboval. Sergio vyhrál  hlasování Driver of the Day a má za sebou skvělý závod. Nejenže přijal penalizaci, z  bezpečnostních důvodů jsme ho museli stáhnout do pitu, takže byl tehdy v ještě obtížnější pozici. Postoupil přes pole udělal velký pokrok, zaznamenal pro nás důležité body a zlepšil si sebevědomí po opravdu těžké sobotě. Když se díváme dopředu, je před námi Monza a Soči jsou tratě, ve kterých má Mercedes výhodu. Očekávali bychom, že budou mít navrch; proto následující dva závody jsou o snaze omezit škody a zajistit, abychom z aut vytěžili co nejvíce. Bude to opravdu těsné a toto mistrovství vypadá, že tak bude pokračovat až do Abú Dhabí. “

Zdroj: Red Bull Racing Honda