GRAND PRIX EMILIA ROMAGNA 2022 – sobotní sprintová kvalifikace – Tým Oracle Red Bull Racing

MAX VERSTAPPEN, Cílová pozice: 1., Startovní pozice: 1., (trénink 2 – P7, 1:20,371)

„Jako týmu se nám dařilo a je to pro nás samozřejmě pozitivní den. Neměl jsem nejlepší start, takže musíme zjistit, co se tam stalo, ale poté jsme měli dobré závodní tempo. Zpočátku se prvních zhruba 10 kol zdálo, že se mezera na Charlese opravdu nezvětšuje, ale pak si myslím, že v jednu chvíli se degradace pneumatik začala o něco více projevovat a mohl jsem mezeru smazat a dostal jsem se dopředu. Zítra je nový den a neexistují žádné záruky, stále očekávám, že to bude velmi těsné a zítřejší bitva bude těžká. Velmi se soustředíme na to, co nás čeká, a doufáme, že zítra odvedeme dobrou práci.“

SERGIO PEREZ, cílová pozice: 3., startovní pozice: 7., (trénink 2 – 2. místo, 1:19,538)

„Jsem spokojený s výsledkem sprintu a těším se na zítřek  kdy budu startovat z P3. Podařilo se nám minimalizovat škody způsobené kvalifikací, takže jsem s tím spokojený, byla to pěkná záchrana a pro dnešek to bylo vše, co jsme potřebovali, cokoliv víc by bylo bonusem. Měl jsem opravdu dobrý start a poté jsem jen postupoval polem, trochu se to zamotalo když jsme se dostali do kontaktu  s Danielem  ale celkově to pro mě byl pěkný sprint a několik dobrých předjetí. Myslím, že pro zítra můžeme udělat nějaké jemné doladění a doufejme, že to zvládneme, abychom byli v mixu pro vítězství, což je cíl. Určitě máme dobré tempo a já se těším na další solidní víkend pro tým, doufejme, že se nám podaří dostat se na špici proti Ferrari. Viděli jsme v Melbourne  že se to může poměrně rychle změnit, takže oba týmy mohou vše změnit a určitě očekáváme, že Ferrari budou silná. Dnes jsem se ke konci dostal opravdu blízko Charlesovi, ale byl to jen sprint, takže uvidíme, co dokážeme zítra v závodě.“

CHRISTIAN HORNER, team principal a CEO:

„Byl to dnes skvělý výkon od obou pilotů.Všechna čest Maxovi, zachoval si chladnou hlavu, zůstal trpělivý a udržel si pozici za Charlesem, viděli jsme, že přední pneumatika Ferrari začíná odcházet, a když přišla jeho příležitost vrátit se do vedení, chopil se jí. Checo dnes zajel dobře a udělal velký pokrok na startovním roštu, získal nějaké cenné body a dostal se na lepší startovní místo na roštu pro zítřejší závod. Max neodstartoval nejlépe, ale máme data ze dneška, takže se musíme ujistit, že zítra neuděláme stejné chyby. Ale dobrá věc je, že teď máme dva vozy v přední části startovního pole a doufáme, že toho zúročíme.“

Zdroj: Oracle Red Bull Racing

FORMULA 1 – Rolex Gran Premio Del Made in Italy E DELL’EMILIA-ROMAGNA 22. – 24.4. 2022