Dvojnásobné pódium pro tým MERCEDES-AMG PETRONAS F1 v Zandvoortu

• Závod se jel před zaplněnými tribunami a oranžovým mořem s neuvěřitelnou atmosférou v Zandvoortu.
  • Lewis Hamilton dokončil závod na druhém místě po těžce vybojované strategické bitvě s Maxem Verstappenem v přední části pole.
  • Valtteri Bottas přejel cílovou čáru na třetím místě, a tým tak získal dvojnásobné pódium.
  • Rozdíl mezi Maxem a Lewisem v průběhu závodu kolísal, tým se dvakrát pokusil o undercut, ale na to, aby dostal Lewise dopředu, to nestačilo.
  • Lewis jel strategii dvou zastávek, ale potřetí zajel do depa, aby získal nejrychlejší kolo, zatímco s Valtterim jsme zkusili jednorázovou zastávku  ale pro jistotu jsme zajeli pět kol.
  • Dnešní výsledek znamenal Lewisovo 175. pódium v ​​kariéře a 125. bod Valtteriho v F1.
  • Max (224,5 bodu) vede šampionát jezdců o tři body za Lewisem (221,5 bodu) a Valtterim (123 bodů) na P3.
  • Mercedes (344,5 bodu) vede v šampionátu konstruktérů před Red Bullem (332,5 bodu) o 12 bodů.

LEWIS HAMILTON

„Nádherný závod a  plné tribuny, upřímně, byl to úžasný víkend. Max odvedl skvělou práci, takže mu gratuluji. Dal jsem tomu všechno, co jsem mohl, ale tento víkend na nás byli příliš rychlí. Myslím, že i kdybychom dnes zvládli provoz, zastávky v boxech a strategii, bylo by stále těžké se před ně dostat. Nepochopili jsme tyto elementy na místě, ale v každém případě jsme tlačili, jak jsme mohli, a všechno po závodě rozebereme a uvidíme, jak jsme se mohli zlepšit. Budeme bojovat až do konce. Byl to neuvěřitelně těžký závod, fyzicky i psychicky si myslím, že to byl jeden z nejtěžších, ale je to úžasná trať. Nejrychlejší kolo na konci patřilo k mým oblíbeným částem závodu, je to neuvěřitelná dráha s nízkým palivem, tohle je teď jedna z mých oblíbených tratí a tady v Holandsku jsem si to skvěle užil, takže se budu těšit příští rok.“

2021 Dutch Grand Prix, Sunday – LAT Images

VALTTERI BOTTAS

„Byl to pro mě docela klidný závod, ale jako tým jsme získali solidní body a byla tady úžasná atmosféra. Před závodem přišlo tolik energie od diváků a je to opravdu skvělá trať na řízení. Velmi těžké předjíždění, ale dobrá zábava. Tvrdě jsem tlačil , ale poměrně brzy jsme přistoupili ke strategii jedné zastávky a to opravdu vyžadovalo  dobrý management a ukázalo se, že je to složité. Rozhodně to nebylo tak rychlé jako  na dvě zastávky. Nakonec jsme udělali ještě další zastávku z důvodu  bezpečnosti, protože jsme měli mezeru za sebou, a já začínal mít nějaké vibrace pneumatik. Ve srovnání s Red Bullem nám zde trochu chyběla rychlost, ale Monza je úplně jiný okruh, takže doufám, že tam můžeme soutěžit.“

TOTO WOLFF

„Dnes byli Red Bull bezchybní, takže jim i Maxovi gratulujeme k vítězství. Ať už jsme ve  strategii zkoušeli cokoli, bylo těžké jim konkurovat. Zkoušeli jsme všechno možné, několikrát jsme se pokusili o undercut s Lewisem a maximálně tlačili, ale to nestačilo. U Valtteriho jsme jeli na jeden pit stop, ale ke konci se potýkal s pneumatikami, a tak jsme ho preventivně stáhli do boxu, protože  jeho vůz zaznamenal určité vibrace. P2 a P3 jsou pro nás solidní výsledky a dobré body, takže se nyní podíváme do Monzy. Jsem si jistý, že to bude další klidný víkend a vzrušující boj. Je to úplně jiná trať a vrací se formát Sprint Qualifying, takže jsme mohli vidět trochu jiný příběh. Uvidíme, jak se nám tam povede.“